Aktualności

Pod siedzeniem w aucie trzymał całą gamę narkotyków

Data publikacji 14.05.2021

Ursynowscy wywiadowcy zatrzymali 21-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę policjantów, gdyż na ich widok nagle coś chował pod siedzeniem w samochodzie. Podczas kontroli zaprzeczał, aby miał posiadać narkotyki. Tymczasem pod siedzeniem upchnął saszetkę, w której było kilkadziesiąt torebek foliowych z marihuaną, kokainą, haszyszem, tabletkami ekstazy oraz środkami psychotropowymi. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Narkotyki zdeponowano jako dowód w sprawie. Teraz ich posiadaczowi grozi kara do 3 lat więzienia.

Około godziny 22:30 mundurowi przejeżdżali radiowozem w rejonie ulicy Bażanciej na warszawskim Ursynowie. Kiedy mijali jadącego ulicą fiata, kierowca zaczął odwracać głowę w druga stronę i nagle schylać się jakby chciał coś upchnąć pod siedzeniem. Policjanci postanowili go wylegitymować. Na pytanie, czym było spowodowane jego zachowanie, nie potrafił racjonalnie odpowiedzieć. Był najwyraźniej zdenerwowany. Zaprzeczał, aby miał posiadać środki odurzające. Faktycznie nie miał nic przy sobie. Policjanci postanowili jednak zajrzeć pod fotel kierowcy, spod którego wyjęli saszetkę wypchaną foliowymi woreczkami z całą gamą narkotyków. W kilkudziesięciu woreczkach znajdowała się marihuana, haszysz, kokaina, mefedron, środki psychoaktywne i tabletki ekstazy. Policjanci zabezpieczyli całość w policyjnym depozycie. Posiadacz narkotyków trafił o policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty, za które teraz sąd może go skazać nawet na 3 lata więzienia.

podkom. Robert Koniuszy/is

  • Zdjęcie przedstawia kilkadziesiąt poukładanych na blacie biurka woreczków foliowych z zawartością zielonego suszy, białego proszku, oraz ciemnej substancji, pudełeczko z psychoaktywnymi farmaceutykami, zawiniątka z filii aluminiowej oraz dwa telefony komórkowe i pieniądze w banknotach.
    Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Zdjęcie przedstawia otwarta saszetkę? portfel zapinany na zamek wewnątrz którego znajdują się woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego oraz innych substancji psychoaktywnych.
    Zabezpieczone przez policjantów narkotyki