Czy rozpoznajesz te osoby? - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Czy rozpoznajesz te osoby?

Data publikacji 13.05.2021

Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu prowadzą dochodzenie w sprawie gróźb karalnych kierowanych wobec pokrzywdzonych w dniu 15 marca 2021 roku w Warszawie przy Al. Niepodległości 71A. Na podstawie zeznań świadków policyjni technicy kryminalistyki stworzyli portrety pamięciowe osób podejrzanych. Jeśli ktoś z Państwa rozpoznaje mężczyznę i kobietę podejrzanego przedstawionego na zdjęciach u lub był świadkiem tego zdarzenia, proszony jest o pilny kontakt z policjantami przy ul. Malczewskiego 3/5/7 w Warszawie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pokrzywdzeni zostali zaczepieni przez dwóch mężczyzn przy stacji Metra Wierzbno. Byli oni w towarzystwie kobiety. Początkowo jeden z mężczyzn krzyczał do pokrzywdzonych, używając słów wulgarnych. Następnie zaczął szarpać się z jednym z pokrzywdzonych, widząc to drugi sprawca, dołączył i zaatakował drugiego pokrzywdzonego. Kolejno jeden ze sprawców wyciągnął nóż, którym kierował groźby karalne w kierunku pokrzywdzonych, mówiąc, że ich zabije, a po tym osoby oddaliły się w nieustalonym kierunku.

Na podstawie zeznań jednego ze świadków policyjny biegły w zakresie antroposkopii ze stołecznego laboratorium kryminalistyki sporządził dwa portrety pamięciowe. Jeden z wizerunkiem sprawcy i drugi z wizerunkiem kobiety, która miała towarzyszyć obu napastnikom.

Każdy, kto może mieć jakiekolwiek informacje na temat tożsamości podejrzanego mężczyzny oraz towarzyszącej mu kobiety lub miejsca ich pobytu, proszony jest o kontakt z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w siedzibie jednostki przy ul. Malczewskiego 3/5/7 na warszawskim Mokotowie. Informacje można przekazać, dzwoniąc na numery 47 72 392 50 lub 47 72 392 52 (czynne całą dobę) albo 47 72 392 28, lub w formie elektronicznej pisząc na adresy mailowe: dyzurny.krp2@ksp.policja.gov.pl lub oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.

podkom. Robert Koniuszy

  • Wizerunek mężczyzny sporządzony w postaci portretu pamięciowego
    Portret pamięciowy sprawcy
  • Portret pamięciowy wizerunku kobiety towarzyszącej sprawcy
    Portret pamięciowy kobiety