Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego

Data publikacji 07.05.2021

Wilanowscy dzielnicowi zatrzymali 42-latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Zakopanem. Mężczyzna nie opłacił grzywien za kilka występków, których się dopuścił w przeszłości. Przed wymiarem sprawiedliwości, zamierzał ukrywać się na terenie Warszawy. Zwrócił jednak na siebie uwagę policjantów, popełniając kolejne wykroczenie. Tym razem nie stosował się do nakazów wynikających z przepisów o zapobieganiu chorób zakaźnych, czyli nie nosił maseczki ochronnej. Mężczyzna został zatrzymany zgodnie z nakazem sądu. Po opłaceniu grzywien o łącznej wysokości 2000 zł został zwolniony.

Kilka minut po 16.00 dzielnicowi dokonujący obchodu służbowego w rejonie ulicy Okrężnej na warszawskim Wilanowie zauważyli mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zasłaniania nosa i ust w związku obowiązującymi w tej kwestii przepisami o zapobieganiu chorób zakaźnych. Postanowili go wylegitymować. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że wobec mężczyzny pięciokrotnie zostały wydawane sądowe nakazy o jego zatrzymaniu w związku z nieopłaceniem grzywny za wykroczenia, jakich się dopuszczał w przeszłości.

Łącznie uzbierało się 2000 złotych do zapłaty. W związku z powyższym został on zatrzymany i doprowadzony do miejscowego komisariatu Policji. Tam oświadczył, że ma pieniądze na opłacenie grzywien, co zostało mu umożliwione. Po uregulowaniu rachunków wobec wymiaru sprawiedliwości został on zwolniony.

podkom. Robert Koniuszy/ea