Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pani Weronika usłyszała jaką kwotę przekazali jej ludzie dobrego serca i otrzymała kwiaty z rąk policjantki, która ogłosiła zbiórkę

Data publikacji 11.03.2021

Wczoraj po południu w auli Komendy Rejonowej Policji Warszawa II przy ul. Malczewskiego na warszawskim Mokotowie z Panią Weroniką, która została oszukana i okradziona metodą „na administratora”, spotkała się mł. asp. Paulina Ziobro z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, która poruszona krzywdą 96-latki ogłosiła zrzutkę. Kwota, jaką zebrano przy wsparciu Filipa Chajzera, który włączył się w akcję i uczestniczył w spotkaniu, przeszła najśmielsze oczekiwania każdego z nas. Dziękujemy serdecznie za wsparcie. Pieniądze niebawem powędrują na konto pokrzywdzonej.

Paulina, pracująca na co dzień w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą, jak wielu policjantów, każdego dnia ma do czynienia z osobami, które w jakiś sposób zostały pokrzywdzone przez przestępców. Jednak historia prawie 96-letniej Pani Weroniki poruszyła ją w sposób szczególny. Przestępcy, wykorzystując zaufanie staruszki, weszli do mieszkania na tak zwanego „administratora” i ukradli jej 10.000 złotych oraz pamiątki w postaci biżuterii oraz obrączek ślubnych po nieżyjącym mężu. Kobieta przez 11 lat zbierała pieniądze na remont mieszkania i operację oka. Chcąc pomóc kobiecie także finansowo mł. asp. Paulina Ziobro postanowiła ogłosić zbiórkę wśród policjantów oraz innych osób o dobrym sercu. Akcję poparł Komendant Rejonowy Policji Warszawa II oraz inni przełożeni Pauliny. Do pomocy włączyli się policjanci przesyłający różne kwoty na zrzutkę.

Paulina napisała też mail. Do znanego prezentera telewizyjnego Filipa Chajzera „Pani zbierała na remont mieszkania i operację oka. Z tego, co udało mi się ustalić, Pani ma ciężko chorego syna. Chciałabym utworzyć zbiórkę, aby zrekompensować Pani tę krzywdę. Bardzo mi jej żal, zwłaszcza że to kobieta, która przeżyła wojnę. A po wyliczeniu musiała oszczędzać 75 złotych miesięcznie z emerytury, które zostały jej skradzione przez jej ufność do ludzi”. Te słowa poruszyła Filipa, który postanowił wesprzeć ten szczytny cel.

Do apelu dołączyli się również przedstawicieli innych mediów. Akcja ruszyła z tak zawrotnym tempem. Organizatorka zbiórki i wszyscy pozostali byli zaskoczeni rosnącą w mgnieniu oka kwotą.

Wczoraj policjantka postanowiła ogłosić dobrą nowinę Pani Weronice. W porozumieniu z Komendantem Rejonowym Policji Warszawa II. Zaprosiła pokrzywdzoną oraz Filipa Chajzera do auli mokotowskiej komendy Policji. Wspólnie poinformowali ją, jaką kwotę ofiarowali jej wszyscy ludzie dobrego serca.

Pani Weronika, roniąc łzy szczęścia, dziękowała policjantce, Panu Filipowi, wszystkim ludziom, którzy jej pomogli. Twierdziła, że nigdy nie spotkało ją tyle szczęścia. Nie spodziewała się, że po tym wszystkim może jej się przytrafić coś tak cudownego. Kobieta była bardzo poruszona. Paulina Ziobro oraz Filip Chajzer wręczyli Pani Weronice symboliczne bukieciki.

Po zakończonej zbiórce pieniądze powędrują na konto bankowe Pani Weroniki. Będzie mogła przeprowadzić upragniony remont mieszkania oraz poddać się zabiegowi, który poprawi jej wzrok. Wszystko dzięki wspaniałym ludziom oraz cudownej inicjatywie naszej koleżanki.

Dziękujemy każdemu z osobna za wparcie naszej akcji, dobre serca i wartość, jaką dajecie nam każdego dnia, żebyśmy mogli każdego dnia służyć Wam najlepiej, jak potrafimy.

podkom. Robert Koniuszy/g.p

  • Po prawej stronie umundurowana policjantka po lewej stoi Pani Weronika z dwoma bukietami kwiatów.
    mł. asp. Paulina Ziobro z Panią Weroniką
  • Po prawej stronie umundurowana policjantka - mł.asp. Pauliną Ziobro z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. W środku stoi Pani Weronika z dwoma bukietami kwiatów. Po lewej stronie Filip Chajzer.
    mł. asp. Paulina Ziobro z Panią Weroniką i Filipem Chajzerem
  • Po prawej stronie umundurowana policjantka - mł.asp. Pauliną Ziobro z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. W środku stoi Pani Weronika z dwoma bukietami kwiatów. Po lewej stronie Filip Chajzer.
    mł. asp. Paulina Ziobro z Panią Weroniką i Filipem Chajzerem