Aktualności

Uwaga! Oszuści są tak groźni dla Twoich pieniędzy, jak wirus dla organizmu

Data publikacji 31.03.2021

Bezwzględni oszuści „na wnuczka” i „na policjanta” zabierają pokrzywdzonym wszystkie pieniądze. Dzwonią i straszą, że ich wnuczek, wnuczka, córka czy syn albo ktoś z bliskiej rodziny spowodował wypadek i teraz pójdzie do więzienia, jeśli nie zapłaci prokuratorowi lub policjantowi kilkudziesięciu tysięcy złotych, albo przekonują, że ich pieniądze są zagrożone i każą im przelewać na swoje konta dziesiątki tysięcy złotych, żeby je ochronić przed oszustami. Przestraszeni seniorzy oddają całe majątki fałszywym policjantom. Jeśli to nie działa, przestępcy krzyczą na seniorów i wręcz wymuszają od nich pieniądze. Jedyną szczepionką na pokonanie tego groźnego wirusa paraliżującego świadomość jest zakończenie rozmowy z fikcyjnym policjantem i wybranie numeru na prawdziwą Policję.

PAMIĘTAJ!

Kiedy dzwoni do Ciebie policjant, który chce wziąć od Ciebie pieniądze, żeby je chronić lub podaje inny powód, że je wziąć to z pewnością jest OSZUST! Dzwoń na prawdziwą Policję. Jeden telefon i masz gwarancję, że nie zostaniesz pozbawiony pieniędzy, złota, biżuterii innych kosztowności, które tak skrupulatnie odkładałeś przez całe życie.

UWAGA WIRUS!
Przestępcy najpierw infekują Twoją świadomość, wmawiając Ci, że Twoja wnuczka, wnuczek, syn, córka czy lub ktoś inny z rodziny, potrącili ciężarną kobietę i to ich wina. Zatrzymała ich Policja. Jak nie zapłacisz prokuratorowi albo policjantowi 80.000 zł. To oni nie wyjdą z więzienia przez wiele lat.
Jeśli się przestraszysz i zaczniesz wierzyć w tę okrutną bajkę, to znaczy, że wirus zadziałał. Koniec! Oddasz wyczystko! Opamiętasz się dopiero, później, kiedy przelejesz pieniądze oszustom na zagraniczne konto. Szanse na znalezienie tych pieniędzy jest wątpliwa.
Konsekwencję choroby będziesz ponosić wiele miesięcy, a nawet lat. Nieodżałowana strata i poczucie wykorzystania. Po co Ci to? Czego się boisz? Nie musisz tego wszystkiego znosić. Przeżywać. Chorować. Bić się z myślami. Żałować. Kląć, złorzeczyć i mieć pretensje do siebie.

ZRÓB JEDNĄ PROSTĄ RZECZ. JEDNĄ!

Odłóż słuchawkę albo się rozłącz. Oszust nic Ci nie zrobi. Nikt nie zabierze Twoich pieniędzy. On kłamie. Kłamie! Nie ma go za drzwiami. Najprawdopodobniej dzwoni do Ciebie zza granicy. Po prostu zadzwoń na PRAWDZIWĄ Policję.
Nie stracisz ani złotówki, bo Policja NIGDY nie przyjmuje pieniędzy od osób cywilnych!
Twój syn, córka, wnuczek czy wnuczka nie ulegli wypadkowi. Mają się dobrze. Zadzwoń do nich i sprawdź, zanim przelejesz jakiekolwiek pieniądze.

ROZSĄDEK!

Oszuści na wnuczka policjanta prokuratora są jak finansowy koronawirus. Zbierają żniwo, pozbawiając starsze osoby oszczędności całego życia. Atakują organizm znienacka. Dzwonią i podają się za policjantów. Osłabiają psychikę, wmawiając, że w szpitalu jest osoba, którą potrąciła bliska Ci osoba, albo, że oszuści chcą Cię pozbawić wszelkich oszczędności i teraz, żeby je uratować, musisz przelać je na ich konto.Wywołują w Tobie lęk, żeby manipulować Tobą.

Zastanów się, dlaczego w to wierzysz?

Przecież możesz wybrać numer telefonu swojego syna, córki lub wnucząt i zapytać, czy wszystko w porządku! Dlaczego chcesz oddać oszczędności swojego życia obcej osobie? Przecież nie znasz nikogo z drugiej strony słuchawki.

Każdego dnia seniorzy w całym kraju oddają setki tysięcy złotych oszustom.
Drodzy wnuczkowie i dzieci seniorów. Wszystko w Waszych rękach. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami i dziadkami i wytłumaczcie im, żeby nie dali się nabierać na tak wierutne kłamstwo.

POLICJA, CBŚP, PROKURATURA ANI INNE SŁUŻBY NIGDY NIE PRZYJMUJĄ PIENIĘDZY OD OSÓB CYWILNYCH.


UWIERZ NAM, NIE OSZUSTOM!

podkom. Robert Koniuszy