Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wilanowska policjantka zachęca młodych ludzi do tego, aby spełniali swoje marzenia

Data publikacji 27.02.2021

Posterunkowy Katarzyna Kalwarczyk z Referatu Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji Warszawa Wilanów spotem reklamowym, który sama przygotowała, zachęca maturzystów, uczniów szkół z klasami o profilu policyjnym oraz innych młodych ludzi do wstąpienia w nasze szeregi. Policjantka od zawsze chciała nosić niebieski mundur i pomagać w ten sposób innym osobom. Jej marzenie się spełniło. W ten sposób zachęca innych, aby nie rezygnowali w życiu z tego, o czym marzyli. Nasza koleżanka w materiale filmowym w sposób bardzo rzeczowy i profesjonalny wyjaśnia, jak wyglądała jej droga do zostania policjantką oraz przedstawia warunki przyjęcia do policji. Obejrzyjcie.

Policjantka twierdzi, że od zawsze chciała pracować w Policji. Będąc nastolatką, dowiedziała się, że w ofercie poznańskich szkół średnich pojawia się możliwość kontynuowania nauki w klasach o profilu policyjnym. Wybrała XXIX Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu i to jej zdaniem był bardzo dobry wybór, ponieważ placówka oprócz standardowych zajęć dydaktycznych, placówka ta miała w swoim programie zajęcia z edukacji policyjnej. Przedmiot ten stanowił solidne przygotowanie teoretyczne z zakresu wiedzy na temat podstaw prawnych podejmowanych przez policjantów czynności, podstaw z zakresu prawa karnego, ustawy o policji, wydanych rozporządzeń i zarządzeń dotyczących funkcjonariuszy. W trakcie swojej edukacji brała udział w wielu turniejach, olimpiadach i ogólnopolskich konkursach z zakresu tematyki policyjnej, w których odnosiła sukcesy, m.in. w dwóch edycjach turnieju organizowanego w Szkole Policji w Pile, rok po roku zdobyła trzecie, a następnie pierwsze miejsce z zakresu wiedzy o Policji.

Wielkim przeżyciem było znalezienie się wraz z koleżankami w gronie laureatów konkursu organizowanego przez Komendę Główną Policji w porozumieniu z Instytutem Pamięci Narodowej, w którym główną nagrodą był tygodniowy wyjazd na Kresy Wschodnie i odkrywanie tam na miejscu śladów martyrologii policjantów II Rzeczpospolitej.

Kasia twierdzi, że dużo zawdzięcza edukacji w szkole oraz nauczycielom, ale także przedsięwzięciom organizowanym przez samą Policje, w których mogła brać udział jako nastoletnia dziewczyna.

Po ukończeniu szkoły rozpoczęła naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, gdzie miała możliwość dalszego rozwoju swoich zainteresowań. W trakcie edukacji przyjęła się też do służby w Policji w garnizonie stołecznym, ponieważ chciała pracować w Warszawie. Służbę rozpoczęła w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie, a następnie przeszła do Referatu Dochodzeniowo-Śledczego na warszawskim Wilanowie.

W podsumowaniu Katarzyna twierdzi, że „jeśli jesteś tegorocznym maturzystą i myślisz o wstąpieniu do służby w Policji, zapraszam Cię serdecznie. Służba w Policji gwarantuje ci m.in. pewność zatrudnienia, a także coraz bardziej satysfakcjonujące zarobki. Dodatkowym atutem jest możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby. Pamiętaj jednak, że służba w policji jest służbą wymagającą. Aby zostać policjantem, musisz spełnić ustawowo określone warunki, chociażby takie jak nieposzlakowana opinia, rękojmia zachowania tajemnicy służbowej oraz dobra sprawność fizyczna. Jednak przede wszystkim najważniejsza jest dobra kondycja psychiczna i odporność na stres”.

Najważniejsze jest jednak to, że służąc w Policji oprócz realizowania swoich pasji i marzeń, możesz pomagać ludziom i działać na rzecz ich bezpieczeństwa.

ZOSTAŃ POLICJANTEM

Tekst: post. Katarzyna Kalwarczyk

Red. podkom. Robert Koniuszy

Opis filmu: Umundurowana policjantka stojąca na białym tle opowiada o zaletach wstąpienia do Policji.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.63 MB)