Kierownictwo Komisariatu Policji Warszawa Ursynów

Zastępca Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Ursynów

podinspektor Dariusz Zęgota

Podinspektor Dariusz Zęgota urodził się 12 listopada 1969r w Warszawie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Zarządzania i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ukończył studia podyplomowe ; w zakresie Zarządzania Jakością na Politechnice Warszawskiej, w zakresie Zarządzania Organizacją w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie oraz w zakresie Zarządzania Kryzysowego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Służbę w Policji rozpoczął w 16 lutego 1993r w XXXII Komisariacie Policji Komendy Rejonowej Policji Warszawa Mokotów w którym pełnił służbę w pionie prewencji na stanowiskach: dzielnicowy, Kierownik Rewiru Dzielnicowych. W 1999 roku został mianowany na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Warszawa Mokotów, a w 2003r Zastępcy Naczelnika Sekcji Prewencji KRP Warszawa II. W roku 2004 został mianowany na stanowisko Naczelnika Sekcji Prewencji Komisariatu Policji Warszawa Mokotów. W roku 2006 przeniesiony do dalszego pełnienia służby na stanowisku Naczelnika Sekcji Prewencji Komisariatu Policji Warszawa Wilanów. Od października 2006r pełnił służbę w Komendzie Rejonowej Warszawa III na stanowiskach Naczelnik Sztabu Policji i Naczelnik Wydziału Prewencji. Z dniem 20 lutego 2012 roku powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Ursynów.

Z dniem 25.10.2018 roku zostały mu powierzone obowiązki Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Ursynów.

Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę ,Brązową Odznaką Zasłużony Policjant oraz Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju. Jest żonaty i ma jedno dziecko.