Kolejny sukces wilanowskiego policjanta - O nas - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Kolejny sukces wilanowskiego policjanta

Data publikacji 27.12.2013

Policjant z wilanowskiego komisariatu, którego pasją od dwóch lat jest brazylijskie jiu-jitsu, zajął III miejsce w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Jiu Jitsu Ne Waza. Były to zawody o puchar Komendanta Wojewódzkiego Polciji w Łodzi, a udział w nich wzięli funkcjonariusze z jednostek Policji z całego kraju.

Z inicjatywy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policji woj. łódzkiego 7 grudnia 2013 roku rozegrano Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Jiu Jitsu Ne Waza o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. W zawodach tych udział wzięli funkcjonariusze Policji z jednostek na terenie kraju. Rywalizacje rozegrano w klasyfikacji indywidualnej z podziałem na kategorie wagowe oraz w klasyfikacji drużynowej. W zawodach wzięli udział funkcjonariusze policji będący przedstawicielami sportów walki wywodzący się z Judo, JuJitsu i brazylijskiego JiuJitsu, preferujących dźwignie, duszenia i rzuty.

Swoich przedstawicieli w turnieju miała również stołeczna Policja. W zawodach wystartował młodszy aspirant Sebastian Garbień, policjant z wilanowskiego komisariatu zawodnik brazylijskiego jiu-jitsu, który w swojej kategorii wiekowej (do 98 kg) zajął III miejsce, kończąc dwie walki przed czasem, a jedną wygrywając na punkty.

Tego rodzaju imprezy sportowe poza rywalizacją stanowią doskonałą okazję do wymiany doświadczeń, motywując do podnoszenia sprawności fizycznej i uprawiania sportów walki przez funkcjonariuszy Policji.

mat. KWP Łódź/mb