Podziękowanie za obywatelską postawę - O nas - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Podziękowanie za obywatelską postawę

Data publikacji 28.12.2012

Komendant Rejonowy Policji Warszawa II insp. Sylwester Sawicki oraz Zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów Pan Marek Szczekota spotkali się dzisiaj z kierowcą taksówki, który przyczynił się do zatrzymania sprawców próby zuchwałego oszustwa na szkodę 78-letniej kobiety. Podczas uroczystości zorganizowanej w komendzie mężczyzna został nagrodzony za wzorową postawę.

18 grudnia  o 11.00 w mokotowskiej komendzie odbyło się spotkanie, podczas którego Komendant Rejonowy Policji Warszawa II oraz Zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów podziękowali kierowcy taksówki za wzorową postawę, która doprowadziła do zatrzymania sprawców oszustwa metodą „na wnuczka”. W uroczystości wziął także udział I Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II.

Przypomnijmy: 30 listopada policjanci zostali wezwani na interwencję na ulicę Puławską. Zgłaszający mężczyzna powiadomił funkcjonariuszy, że jest kierowcą taksówki i wszystko wskazuje na to, że ktoś próbuje wyłudzić od jego pasażerki pieniądze. Mężczyzna zwrócił uwagę, że kobieta odbiera w trakcie jazdy mnóstwo telefonów. Po rozmowie z nią zorientował się, że prawdopodobnie pieniądze, po które jedzie do banku, trafią w ręce oszustów. Uprzedził ją o tym, a potem zdecydował się poinformować o wszystkim policjantów.

Dzięki jego natychmiastowej reakcji, dwie kobiety oraz mężczyzna, którzy próbowali wyłudzić od 78-letniej mieszkanki Mokotowa 10 tys. złotych, trafili za kratki, a następnie zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

Komendant Rejonowy Policji Warszawa II przyznał, że postawa mężczyzny niewątpliwie świadczy o wsparciu, jakie społeczeństwo niesie nam w codziennej pracy. Jednocześnie żywił nadzieję, że takie zachowanie w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia na ludzką krzywdę będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zareagować.

mb