Halowe Mistrzostwa KSP w Piłce Nożnej 2011 - O nas - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Halowe Mistrzostwa KSP w Piłce Nożnej 2011

Data publikacji 30.11.2011

26 listopada 14 drużyn, reprezentujących różne jednostki Policji, rywalizowało w halowych zawodach piłkarskich o Puchar Komendanta Stołecznego Policji. Zwyciężyli funkcjonariusze CBŚ KGP, mający już na swoim koncie wiele sukcesów w kraju i za granicą. Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II zajęli drugie miejsce.

Zawody zorganizowano z inicjatywy Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP, przy współpracy Starostwa Powiatowego w Piasecznie. W hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Piasecznie rywalizowało w sumie 150 policjantów z 14 drużyn, rozgrywając dwunastominutowe spotkania. Jak zaznaczył asp. Zbigniew Osiński, organizator zawodów z ramienia WDZ KSP, rozgrywki halowe wymagają znacznych umiejętności technicznych i sprawnościowych, z uwagi na dużą dynamikę gry. Fakt, że nie doszło do żadnych poważnych kontuzji, dobitnie świadczy o wysokim poziomie uczestników.

Była to pierwsza piłkarska impreza halowa zorganizowana przez Wydział Doskonalenia Zawodowego, cieszy więc duża liczba uczestników. Po całym dniu rozgrywek tryumfowali reprezentanci Centralnego Biura Śledczego KGP, którzy w finale zmierzyli się z funkcjonariuszami Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Na trzeciej pozycji uplasowali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. W imieniu Komendanta Stołecznego Policji nagrody wręczył radca WDZ KSP mł. insp. Sławomir Cisowski.

W zawodach udział wzięły drużyny podzielone na cztery grupy eliminacyjne: Do ćwierćfinałów awansowali: Wydz. dw. z narkotykami KRP VII, KPP Piaseczno, Grodzisk, KRP III, CBŚ, OPP, KRP II, KRP IV.

Wyniki meczów:
Wydz. dw. z narkotykami KRP VII - KRP III 1:3 / CBŚ - KRP IV 6:0 / Piaseczno - Grodzisk 5:3 / OPP - KRP II 2:3.
Pólfinały: CBŚ - KRP III 5:1 / KRP II - Piaseczno 2:0.
O 3 miejsce: Piaseczno - KRP III 3:2.
O 1 miejsce CBŚ - KRP II 3:1.

WDZ KSP, mb