Obchody Święta Policji - O nas - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Obchody Święta Policji

Data publikacji 19.09.2011

Ponad 228 awansów na wyższe stopnie policyjne, pięć medali za długoletnią służbę oraz 9 odznak „Zasłużony policjant” otrzymali w tym roku mokotowscy funkcjonariusze. Policjanci i pracownicy Komendy Rejonowej Policji Warszawa II obchodzili 92 rocznicę powstania Policji Państwowej. W uroczystości wziął udział I Zastępca Komendanta Stołecznego Polciji i, przedstawiciele lokalnych samorządów, placówek oświatowych oraz inne służby mundurowe.

Uroczystość z okazji obchodów Święta Policji z udziałem orkiestry reprezentacyjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się w Auli Kryształowej SGGW 22 lipca 2011 r.  Zgodnie z ceremoniałem uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji mł. insp. dr Robertowi Bałdysowi oraz oddaniem honorów Sztandarowi. Sztandar został uroczyście nadany i wręczony naszej jednostce 20 września 2009 roku. Następnie głos zabrał gospodarz uroczystości Komendant Rejonowy Policji Warszawa II insp. Sylwester Sawicki.

Po przywitaniu gości, podziękowaniach za ciężką służbę oraz życzeniach, komendant wręczył wyróżnionym policjantom medale za długoletnią służbę, odznaczenia oraz mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył również brązowym medalem za zasługi dla Policji Prokuratora Apelacyjnego Dariusza Korneluka. Następnie w imieniu wyróżnionych policjantów KRP Warszawa II głos zabrał nadkom. Paweł Glinka, a następnie WiceMarszałek Województwa Mazowieckiego Marcin Kierwiński. Ten uroczysty dzień stał się również okazją do wręczenia nagród i podziękowań policjantom, którzy wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem i profesjonalizmem podczas realizacji powierzonych im zadań na terenie Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa. Funkcjonariusze zostali nagrodzeni przez burmistrzów tych dzielnic. Na zakończenie uroczystości głos zabrał I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji mł. insp. dr Robert Bałdys, który podziękował wszystkim za dotychczasową, ciężką pracę. Wręczone nominacje i wyróżnienia były przede wszystkim wyrazem szacunku za osiągnięcia i zaangażowanie wkładane w niezwykle trudną i odpowiedzialną służbę, która wymaga codziennych poświęceń, czasami utraty zdrowia, a nawet życia. Komendant Rejonowy Policji odebrał wiele listów z gratulacjami i życzeniami dla policjantek, policjantów i pracowników cywilnych z okazji Święta Policji.

W dalszej części obchodów Święta Policji zebrani w auli goście mogli oglądać pokazy umiejętności funkcjonariuszy z Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji.

ac