Uciekł do stolicy, licząc, że uniknie kary - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Uciekł do stolicy, licząc, że uniknie kary

Data publikacji 19.11.2020

Policjanci ze stołecznego oddzialiku prewencji pełniący służbę na terenie warszawskiego Mokotowa zatrzymali 35-latka poszukiwanego listem gończym do odbycia kary 365 dni pozbawienia wolności za kradzieże. Mężczyzna został skazany przez inowrocławski sąd i miał się stawić w określonym terminie, w wyznaczonym zakładzie karnym, ale tego nie zrobił. Licząc na to, że uniknie kary, uciekł do stolicy i tu zamierzał się ukryć. Nie potrwało to jednak długo. Wpadł podczas legitymowania. Funkcjonariusze przekazali go mokotowskim policjantom, którzy odstawili skazanego do zakładu karnego.

Kilka minut po godzinie 17:00 mundurowi patrolujący rejon ulicy Puławskiej w Warszawie zauważyli mężczyznę, który na ich widok schował się za wiatę przystankową. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czym było spowodowane jego zachowanie. W trakcie legitymowania i sprawdzania go w policyjnych systemach okazało się, że Sąd Rejonowy w Inowrocławiu wydał za nim list gończy nakazujący jego zatrzymanie i przekazanie do zakładu karnego, w którym powinien odbyć karę jednego roku pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna był poszukiwany przez inowrocławską prokuraturę jako osoba tymczasowo aresztowana.
Zgodnie z dyspozycjami sądu i prokuratury 35-latek został zatrzymany. Najpierw trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia funkcjonariusze przetransportowali go do zakładu karnego.

podkom. Robert Koniuszy