Jeździł mimo zakazu i zatrzymanych uprawnień - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Jeździł mimo zakazu i zatrzymanych uprawnień

Data publikacji 16.10.2020

Policjanci ze stołecznej drogówki pełniący służbę na terenie warszawskiego Mokotowa zatrzymali obywatela Indii, który mimo odebranego tydzień wcześniej prawa jazdy za podróżowanie w stanie nietrzeźwości, nadal jeździł po ulicach stolicy. Mężczyzna siedzący za kierownicą skody fabii tym razem był trzeźwy. Samochód został przekazany jego koledze, który posiadał uprawnienia. Jego właściciel natomiast został zatrzymany. Mężczyzna odpowie za przestępstwo, za które może zostać skazany nawet na 2 lata więzienia.

Kwadrans przed 12:00 na ul. Puławskiej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego skodą. Mężczyzna udawał, że nie może znaleźć prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Wówczas wyjaśnił mundurowym, że faktycznie prawo jazdy zostało mu zatrzymane około tygodnia wcześniej, dlatego że kierował on pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu tym razem wykazało, że jest trzeźwy.

W związku z tym, że miał on zakaz prowadzenia pojazdów, policjanci przekazali auto podróżującemu z nim koledze, który miał uprawnienia. 28-latek natomiast został zatrzymany i przewieziony do komendy Policji przy ul. Malczewskiego. Po wykonaniu czynności wrócił do domu. Będzie jednak musiał stanąć przed sądem, który może go skazać nawet na 2 lata więzienia.

podkom. Robert Koniuszy/ea