Aresztowani za kradzieże "na kolec" - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Aresztowani za kradzieże "na kolec"

Data publikacji 28.09.2020

Ursynowscy kryminalni zatrzymali trzech obywateli Gruzji podejrzanych o kradzieże „na kolec”. Policjanci wiedzieli, że 50, 45 i 41-latek upatrują sobie samochody, z których mogą zabrać pieniądze i drogocenne przedmioty. Następnie podkładają pod koło ostry przedmiot po najechaniu, na który uszkodzeniu ulega opona. Kiedy kierowca volvo zatrzymał się, żeby wymienić uszkodzoną mu wcześniej oponę, podejrzani ukradli jego plecak, w którym znajdował się laptop, 25.000 zł, 1000 Euro. Wpadli niemal na gorącym uczynku. Dwóch zostało zatrzymanych przy swoim samochodzie a trzeci w bezpośrednim pościgu. Cała trójka została tymczasowo aresztowana.

W trakcie czynności służbowych policjanci zauważyli granatowe renault megane stojące na al. Krakowskiej. Kryminalni wiedzieli, że trzej obywatele Gruzji mogą mieć na swoim koncie sierpniową kradzież z samochodu na ul. Rosoła, na warszawskim Ursynowie.

Teraz z ich zachowania wynikało, że byli zainteresowani pojazdem volvo. Jeden z nich wyszedł ze swojego renault, podszedł do zaparkowanego volvo i schylił się przy samochodzie, jakby coś robił przy przednim kole. Następnie wrócił do swoich kolegów siedzących w aucie.

Kiedy obserwowany przez nich samochód ruszył, pojechali za nim. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów volvo zatrzymało się na jednej ze stacji paliw przy zjeździe na autostradę. Kierowca zaczął wymianę koła w swoim aucie, które najprawdopodobniej zostało uszkodzone w wyniku podłożenia pod nie ostrego przedmiotu.

Wówczas z renault wyszedł jeden z podejrzanych. Podszedł do samochodu pokrzywdzonego i korzystając z jego nieuwagi, otworzył tylne lewe drzwi, zabrał plecak, w którym znajdował się laptop oraz pieniądze i szybkim krokiem ruszył w kierunku renault. W tym momencie pokrzywdzony zorientował się, że został okradziony i zaczął biec za podejrzanym, który przeskoczył przez ogrodzenie i uciekał pobliskim polem.

W tym czasie do akcji wkroczyli policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę, uciekającego z plecakiem i jego dwóch wspólników czekających w renault.

Kryminalni odzyskali plecak, w którym znajdował się laptop, 25.000 zł i 1000 Euro.

Do policyjnego aresztu trafił 50 -latek i jego o kilka lat młodsi koledzy.

Cała trójka usłyszała zarzuty dwóch kradzieży. Na wniosek policjantów i prokuratora mokotowski sąd aresztował ich na trzy miesiące. Grożą im kary do 5 lat więzienia.

podkom. Robert Koniuszy/kp

  • Na zdjęciu widać jak jeden z policjantów obezwładnia podejrzanego, a drugi go ubezpiecza.
    Policjani zatrzymują podejrzanego o kradzież
  • Na zdjęciu widać jak policjant prowadzi podejrzanego w kajdankach do komisariatu Policji.
    Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Na zdjęciu widać ostre przedmioty zabezpieczone przez policjantów przy podejrzanych mężczyznach.
    Zabezpieczone przez policjantów przedmioty

Opis filmu: Na filmie widać jak dwóje policjantów podnosi z zmieni zatrzymanego mężczyznę i prowadzi go do radiowozu. Drzwi otwiera im policjantka.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.19 MB)

Film Wersja z audiodeskrypcją

Opis filmu: Na filmie widać dwóch nieumundurowanych policjantów na rżysku, którzy dokonują zatrzymania podejrzanego. Mężczyzna został obezwładniony. Użyto wobec niego kajdanek. Przy użyciu chwytów transportowych jest doprowadzany do nieoznakowanego, policyjnego radiowozu przy którym stoi nieumundurowana policjantka.