Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ursynowski dyżurny doprowadził do zatrzymania nieuczciwego pracownika sklepu

Data publikacji 06.08.2020

Dzięki pracy dyżurnego ursynowskiej komendy do policyjnego aresztu trafił nieuczciwy pracownik jednego ze sieciowych sklepów spożywczych. 19-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty za kradzież oraz uszkodzenie mienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz szybkie podejmowanie decyzji to cechy, które musi posiadać każdy policjant na stanowisku oficera dyżurnego. Tak jest również w przypadku ursynowskich dyżurnych.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego pełniąc służbę patrolową na terenie Ursynowa otrzymali zgłoszenie od klientki jednego z sieciowych sklepów spożywczych. Kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że w sklepie nie ma żadnego pracownika, a klienci mogą swobodnie poruszać się po jego terenie. Policjanci skontaktowali się z właścicielem sklepu, który niezwłocznie przyjechał na miejsce. Przekazał policjantom informację, że zatrudnił młodego mężczyznę na dzień próbny, jednak nie zna jego personaliów oraz danych adresowych. Dodatkowo zauważył brak pieniędzy w  kasie oraz uszkodzenie elementu wyposażenia sklepu.

Ursynowski dyżurny wykorzystując swoje doświadczenie zawodowe szybko ustalił nazwisko i adres zamieszkania nieuczciwego pracownika. Informację przekazał ursynowskim kryminalnym, którzy zatrzymali 19-latka. Kiedy policjanci zapukali do jego drzwi był zaskoczony ich widokiem. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży oraz uszkodzenia mienia. 19-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, nie potrafił jednak wytłumaczyć policjantom dlaczego to zrobił. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo może mu grozić do 5 lat więzienia.

sierż. szt. Joanna Szulc