POLICJANCI ZAPOBIEGLI PRAWDZIWEMU NIESZCZĘŚCIU - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI ZAPOBIEGLI PRAWDZIWEMU NIESZCZĘŚCIU

Data publikacji 04.08.2020

Ochrona życia i zdrowia to elementy na stałe wpisane w życiorys policjanta. Funkcjonariusze codziennie podejmują ważne i odpowiedzialne decyzje. Każdego dnia w służbie udowadniają, że policyjna rota ślubowania nie jest pustym frazesem, a słowa „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia” to dla nich codzienność. Tym razem natychmiastowa reakcja policyjnych wywiadowców z Mokotowa zapobiegła nieszczęściu jakie mogło się wydarzyć. Mieszkaniec Mokotowa planował bowiem popełnić samobójstwo. Poszkodowany, któremu z pomocą przyszli policjanci został przetransportowany do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.

Służba wymaga od funkcjonariuszy wielu umiejętności, w tym radzenia sobie w trudnych, stresowych sytuacjach oraz podejmowania natychmiastowych decyzji. Policjanci stoją na straży bezpieczeństwa mieszkańców i udzielą pomocy obywatelom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych.

Tak zdarzyło się i tym razem. Starszy sierżant Kamil Ostrowski oraz sierżant Michał Odoliński z mokotowskiego wydziału wywiadowczo - patrolowego otrzymali informację o mężczyźnie stojącym na krawędzi dachu sześciopiętrowego budynku zlokalizowanego na Mokotowie. Na miejsce zostały wysłane służby ratunkowe. Policjanci natychmiast weszli na ostatnią kondygnację budynku, następnie wspięli się po drabince i weszli przez otwarty właz na dach bloku mieszkalnego. Sześć pięter niżej strażacy rozkładali swoje zabezpieczenia. Kiedy mieszkaniec Mokotowa zobaczył na dole strażaków ze sprzętem oraz zbliżających się do niego policjantów zaczął biec w przeciwnym kierunku krzycząc, że chce skoczyć i się zabić. Policjanci zareagowali błyskawicznie i odciągnęli mężczyznę w bezpieczne miejsce. Na dole pod blokiem czekali już lekarze pogotowia, którzy zabrali go na badania do szpitala psychiatrycznego. Jak się później okazało, powodem próby samobójczej były problemy osobiste mieszkańca Mokotowa.

sierż. szt. Joanna Szulc