Aktualności

Oszukał oferując na portalu internetowym sprzedaż telefonu komórkowego

Data publikacji 30.07.2020

Policjanci z Mokotowa zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut oszustwa. Zamieścił na portalu internetowym ogłoszenie sprzedaży drogiego telefonu komórkowego. Pokrzywdzony po przekazaniu mu pieniędzy za pośrednictwem tzw. Blika nie otrzymał obiecanego towaru. Policjanci pionu dochodzeniowo – śledczego oraz kryminalnego mokotowskiej komendy szybko poznali tożsamość oszusta. Dodatkowo ustalili, że 21-latek jest poszukiwany na podstawie listu gończego wystawionego przez Sąd Rejonowy dla Warszawy - Żoliborza w celu odbycia kary 148 dni pozbawienia wolności oraz jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu na podstawie 38 zarządzeń wydanych przez organy poszukujące na terenie całego kraju. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Do komendy zgłosił się mężczyzna, który poinformował policjantów, że prawdopodobnie padł ofiarą oszusta. Z jego relacji wynikało, że na popularnym portalu internetowym znalazł ogłoszenie sprzedaży drogiego telefonu komórkowego. Po uzgodnieniu z autorem aukcji ceny telefonu zapłacił za niego tzw. Blikiem. Obiecanego towaru jednak nie otrzymał. Mokotowscy policjanci szybko ustalili sprawcę tego procederu. Mężczyzna nie przebywał w miejscu zameldowania, często zmieniał miejsce pobytu korzystając z hoteli i mieszkań wynajmowanych przez portale internetowe. To nie przeszkodziło funkcjonariuszom w zlokalizowaniu 21-latka. Funkcjonariusze ustalili ponadto, że mężczyzna może mieć na koncie inne oszustwa. Mężczyzna zamieszczał na portalach internetowych oferty sprzedaży przedmiotów, których fizycznie nie posiadał oraz fikcyjne oferty najmu nieruchomości. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone, że mężczyzna usłyszy dodatkowe zarzuty.

Po sprawdzeniu podejrzanego w policyjnych bazach danych okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy - Żoliborza do odbycia kary 148 dni pozbawienia wolności. Oprócz tego zostało za nim wydanych 38 nakazów do ustalenia miejsca pobytu przez organy poszukujące na terenie całego kraju.

21 – latek usłyszał zarzut oszustwa za który może zostać skazany na 8 lat więzienia. Zgodnie z dyspozycją sądu po wykonaniu czynności policjanci przewieźli go do aresztu śledczego.

 

sierż.szt. Joanna Szulc