Poszukiwany listem gończym ukrył się u kuzyna - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Poszukiwany listem gończym ukrył się u kuzyna

Data publikacji 14.02.2020

Mokotowscy kryminalni, zajmujący się m.in. poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali 42-latka poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce. Mężczyzna, karany w przeszłości za szereg różnego rodzaju przestępstw, tym razem został skazany na półtora roku bezwzględnej kary pozbawienia wolności za udzielanie środków odurzających nieletniemu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zatrzymany został przewieziony do aresztu śledczego na warszawskim Służewcu.

Policjanci, którzy otrzymali list gończy za 42-latkiem, skazanym w 2018 roku za przestępstwa narkotykowe, ustalili operacyjnie, że mężczyzna najprawdopodobniej ukrywał się na terenie gminy Wyszków. Kryminalni postanowili złożyć mu poranną wizytę. Kiedy zapukali do drzwi, otworzył je poszukiwany. Mężczyzna, próbując ukryć swoje zdenerwowanie ich obecnością, początkowo podawał fałszywe imię i nazwisko. Funkcjonariusze wiedzieli jednak, z kim mają do czynienia i wyjaśniali mężczyźnie, że wprowadzanie ich w błąd, co do danych personalnych jest niezgodne z prawem i może za to ponieś dodatkowe konsekwencje.

Poszukiwany przyjął informacje i w rezultacie okazał policjantom dowód osobisty z prawdziwymi danymi. Funkcjonariusze okazali mu wystawiony przez sąd list gończy, a następnie zatrzymali go. Mieszkanie zabezpieczył jego kuzyn, który przyjechał na miejsce na prośbę zatrzymanego.

Poszukiwany został przewieziony do komendy Policji przy ul. Malczewskiego, a następnie po wykonaniu czynności przekazany służbie więziennej Aresztu Śledczego Warszawa – Służewiec, gdzie spędzi najbliższe kilkanaście miesięcy.

asp. szt. Robert Koniuszy/ea