Przyłapane na kradzieży kieszonkowej - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Przyłapane na kradzieży kieszonkowej

Data publikacji 12.12.2019

Policjanci ze stołecznego wydziału patrolowo-interwencyjnego działający na warszawskim Mokotowie zatrzymali trzy obywatelki Bułgarki podejrzane o kradzież portfela z pieniędzmi oraz kartą bankomatową dla mieszkanki tej dzielnicy. Kobiety najpierw obserwowały starszą panią w tramwaju, a następnie wysiadły za nią i jednym ze sklepów wyjęły jej rzeczy z torebki. Nie wiedziały, że same są obserwowane przez policjantów. Zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Około 13:00 nieumundurowani policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości kieszonkowej obserwowali trzy kobiety, po których zachowaniu ewidentnie można było wywnioskować, że mają zamiar popełnić przestępstwo kradzieży na jednej z pasażerek tramwaju jadącego w stronę warszawskiego Mokotowa.

Kiedy potencjalna pokrzywdzona wysiadła przy ul. Racławickiej i skierowała się do sklepu, obserwujące ją kobiety poszły za nią. W sklepie stworzyły taką sytuację, w której wyjęły siedemdziesięciolatce portfel z dokumentami i pieniędzmi.

Chwilę później funkcjonariusze podjęli interwencję. W trakcie legitymowania okazało się, że podejrzanymi są obywatelki Bułgarii, które tylko gościnnie przebywają w Polsce. Kradzione rzeczy posiadała 31-latka, która razem z młodszymi koleżankami trafiła do policyjnych cel. Odzyskany portfel z gotówką w kwocie 150 złotych oraz dowodem osobistym i kartą bankomatową wróciły do pokrzywdzonej, która została przesłuchana jako pokrzywdzona. Teraz podejrzane, w obecności biegłego tłumacza, usłyszą zarzuty. Grożą im kary 5-letniego więzienia.

asp. szt. Robert Koniuszy/ea