Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli potrzebującemu w ramach „Szlachetnej paczki”

Data publikacji 11.12.2019

Z inicjatywy policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego mokotowskiej Policji po raz drugi prowadzono zbiórkę charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Przez kilkanaście dni funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Rejonowej Policji oraz Komisariatów Policji Wilanów i Ursynów zbierali żywność, odzież, środki czystości oraz opał na zimę dla 56-letniego Pana Jarosława z Warszawy. Całość już trafiła do potrzebującego adresata razem z listem od policyjnych elfów.

Zbiórkę zainicjowała Joanna Szulc z wydziału dochodzeniowo – śledczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa II przy wsparciu innych funkcjonariuszy. Przez kilkanaście dni udało się zgromadzić pieniądze na zakup pralki, artykuły spożywcze o długim terminie przydatności, środki czystości, odzież zimową, obuwie, kołdry, koce, ręczniki, pościel oraz inne elementy niewyposażenia mieszkania.

Pan Jarosław był osobą bezdomną, a po wypadku potrzebował pomocy w codziennych czynnościach. Zamieszkał na 3 lata w ośrodku dla bezdomnych, w którym został złotą rączką. Obecnie utrzymuje się z zasiłku z Ośrodka Pomocy Społecznej, który wynosi 427 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia, dochód na miesiąc to zaledwie 130 zł miesięcznie. Potrzebujący otrzymał mieszkanie socjalne, które właściwie nie miało łazienki - nie było prysznica, a ściany były zniszczone. Odłożył pieniądze na prysznic, a jako złota rączka własnymi siłami wyremontował całą łazienkę. Dzielenie się nie jest obce panu Jarosławowi. Jest honorowym dawcą krwi - do tej pory oddał ponad 30 litrów.

Kluczowymi potrzebami pana Jarosława była pralka, ponieważ ta którą aktualnie posiada ma już około 30 lat, a także żywność, odzież, buty, kołdra, poduszka, koc, ręczniki, pościel oraz środki czystości.

Marzeniem potrzebującego była książka historyczna. Dzięki policyjnej „Szlachetnej” otrzymał ich aż kilkanaście. Część z nich zostało zakupionych i przekazanych przez policjanta z warszawskiego Żoliborza, który jak tylko zobaczył internetowy post o zbiórce zorganizowanej przez mokotowskich policjantów napisał do prowadzącej, że chce się przyłączyć i jako prezes stowarzyszenia historycznego zakupić i przekazać książki o tematyce historycznej potrzebującemu.

Zebrane rzeczy oraz pieniądze na pralkę, a także rachunki do opłacenia już trafiły do Pana Jarosława. Za rok będziemy zbierali pieniądze dla innych potrzebujących – zapowiadają organizatorzy zbiórki z mokotowskiej Komendy Policji.

asp. szt. Robert Koniuszy/ea

  • Policjantka, która zainicjowała zbiórkę
  • List od policjantów skierowany do potrzebującego
  • Paczki przekazane potrzebującemu
  • Książki przekazane przez stowarzyszenie historyczne