Aktualności

Po raz kolejny organizujemy zbiórkę w ramach „szlachetnej paczki”

Data publikacji 27.11.2019

Z inicjatywy policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego mokotowskiej Policji po raz drugi ruszyła zbiórka charytatywna w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Przez kilkanaście dni funkcjonariusze chcą zaangażować jak największą ilość funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych Komendy Rejonowej Policji oraz Komisariatów Policji Wilanów i Ursynów, żeby zebrać żywność, odzież, środki czystości oraz opał na zimę dla 56-letniego Pana Jarosława z Warszawy. Przez wiele lat pracował jako technik gazownictwa. W 2011 roku uległ wypadkowi tramwajowemu. Jego lewa stopa została zmiażdżona i do tej pory odczuwa skutki tego zdarzenia.

Zbiórkę zainicjowała Joanna Szulc z wydziału dochodzeniowo – śledczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa II przy wsparciu innych funkcjonariuszy. Przez kilkanaście najbliższych dni chcemy zgromadzić pieniądze na zakup pralki, artykuły spożywcze o długim terminie przydatności, środki czystości, odzież zimową, obuwie, kołdry, koce, ręczniki, pościel oraz inne elementy niewyposażenia mieszkania. Nie muszą to być nowe rzeczy, ale nadające się do użytkowania.

Pan Jarosław był osobą bezdomną, a po wypadku potrzebował pomocy w codziennych czynnościach. Zamieszkał na 3 lata w ośrodku dla bezdomnych, w którym został złotą rączką.

Obecnie pan Jarosław utrzymuje się z zasiłku z Ośrodka Pomocy Społecznej, który wynosi 427 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia, dochód na miesiąc to zaledwie 130 zł miesięcznie.

Pan Jarosław otrzymał mieszkanie socjalne, które właściwie nie miało łazienki - nie było prysznica, a ściany były zniszczone. Odłożył pieniądze na prysznic, a jako złota rączka własnymi siłami wyremontował całą łazienkę.

Dzielenie się nie jest obce panu Jarosławowi. Jest honorowym dawcą krwi - do tej pory oddał ponad 30 litrów.

Kluczowe potrzeby pana Jarosława to pralka, ponieważ ta którą aktualnie posiada ma około 30, żywność (herbata, kawa, żywność trwała), odzież (w szczególności kurtka zimowa rozmiar L w ciemnym kolorze, bluzy całoroczne rozmiar L ciemnego koloru, spodnie rozmiar L, 91 cm w pasie, buty rozmiar 45.

Potrzeby dodatkowe to wyposażenie mieszkania (kołdra, poduszka, koc, ręczniki, poszwy, prześcieradło), środki czystości.

Marzeniem potrzebującego jest książka historyczna.

Każda Wasza pomoc i każda kwota jest bezcenna i bardzo prosimy Was o zaangażowanie.

Na pralkę będzie prowadzona zbiórka pieniężna. Pieniądze i produkty można dostarczyć do pokoju 230 w KRP Warszawa II. Kontakt st. sierż. Joanna Szulc tel. 72 314 57

ZBIÓRKA TRWA DO 4 GRUDNIA 2019 r.

Robert Koniuszy