Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Młoda kobieta zatrzymana za kradzież czapek i skarpet

Data publikacji 15.11.2019

Mokotowscy wywiadowcy zatrzymali 22-latkę w związku z kradzieżą ubrań, jakiej ta dopuściła się w galerii handlowej. Śledczy postawili kobiecie zarzut zagrożony karą 5 lat pozbawienia wolności, jednak podejrzana zdecydowała się dobrowolnie poddać karze. Będzie wykonywała nieodpłatne prace społeczne.

Policjanci z mokotowskiego wydziału wywiadowczo – patrolowego zostali wezwani do galerii handlowej, gdzie ochrona ujęła na gorącym uczynku młodą kobietę, która chciała wyjść ze sklepu z ubraniami, bez wcześniejszego zapłacenia za nie. 22-latka skusiła się na trzy czapki i kilkanaście par skarpet, czym naraziła sklep na straty sięgające blisko 700 złotych.

Została zatrzymana, przewieziona do komendy na ul. Malczewskiego, skąd po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych, trafiła do policyjnej celi. Po spędzeniu tam nocy trafiła do śledczych, którzy postawili kobiecie zarzut kradzieży sklepowej, za którą kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Podejrzana podczas przesłuchania przyznała się do popełnienia przestępstwa kradzieży i wyraziła żal z powodu jego dokonania. Oświadczyła, że to była zła decyzja, jednocześnie zobowiązując się do niepopełniania tego błędu w przyszłości.

Z uwagi na fakt, że kobieta przyznała się do zarzucanych czynów, wcześniejszą jej niekaralność oraz przeświadczenie o tym, że cele postępowania zostaną osiągnięte bez przeprowadzenia rozprawy przed sądem, 22-latka miała prawo do dobrowolnego poddania się karze, z którego to prawa skorzystała. Oprócz tego, że będzie musiała naprawić wyrządzoną szkodę, będzie też nieodpłatnie pracowała na cele społeczne na uzgodnionych z prokuratorem warunkach.

sierż. szt. Karol Gruda/ea