Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyniósł ze sklepu prawie 9 litrów markowej whisky

Data publikacji 04.11.2019

Wywiadowcy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa Mokotów zatrzymali 23-latka, który ze sklepu, w ciągu dwóch dni, wyniósł 5 butelek markowej whisky, o pojemności po 1,7 litra każda, powodując straty w łącznej kwocie przekraczającej 1000 zł. Podejrzany usłyszał zarzut za który może pójść do więzienia nawet na 5 lat.

Policjanci z Mokotowa otrzymali wezwanie do jednego ze sklepów, w którym pracownicy ochrony ujęli na kradzieży mężczyznę, wynoszącego bez uprzedniego uregulowania rachunku dwie butelki alkoholu. Ujętą osobę ochroniarze rozpoznali również jako sprawcę podobnej kradzieży, której dopuścił się kilka dni wcześniej. Swoją działalnością naraził właścicieli sklepu na straty w kwocie przekraczającej 1000 zł. Mężczyzna ukradł ze wspomnianego sklepu łącznie 5 butelek markowego alkoholu, z których każda była o pojemności 1,7 litra. Podczas zatrzymania mężczyzna miał przy sobie jedną butelkę ukradzionego alkoholu, która docelowo trafi z powrotem do sklepu.

Funkcjonariusze wezwani na miejsce, zatrzymali 23-latka, który został osadzony w policyjnej celi, skąd na drugi dzień został przewieziony do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu mokotowskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży, za którą można trafić za kratki nawet na 5 lat.

Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia, przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze. Będzie musiał przez 18 miesięcy nieodpłatnie pracować na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie oraz zwróci pokrzywdzonemu równowartość towaru, którego nie udało się odzyskać. Ostateczna decyzja w sprawie 23-latka należy jednak do sądu.

 

sierż. szt. Karol Gruda/ms