Uratowali życie 47-letniej mieszkance Ursynowa - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Uratowali życie 47-letniej mieszkance Ursynowa

Dwaj sierżanci z ursynowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego, błyskawicznie zareagowali po otrzymaniu zgłoszenia, dotyczącego niebezpiecznej sytuacji na wiadukcie nad Dolinką Służewiecką. Miała tam znajdować się kobieta, której życie było zagrożone. Dzięki szybkiej reakcji i policyjnemu refleksowi, kobiecie nic złego się nie stało. Policjanci pomogli jej opuścić wiadukt, a później przekazali pod opiekę rodzinie. Kolejny raz mundurowi udowodnili, że motto: „Pomagamy i Chronimy” w pełni oddaje wagę ich służby, a takie interwencje pokazują, że służba realizowana jest z pasją i poświęceniem.

Kilka minut po 1.00 w nocy, starszy sierżant Wojciech Skalik i sierżant Dariusz Lamer otrzymali pilne zlecenie od oficera dyżurnego. Zgłoszenie dotyczyło zagrożenia zdrowia i życia 47-letniej kobiety, która znajdowała się na wiadukcie przebiegającym nad Dolinką Służewiecką.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Zgłoszenie było bardzo poważne i liczyła się tu każda minuta. Policjanci dojechali do wiaduktu i biegiem ruszyli w kierunku kobiety, która znajdowała się na barierce. Na szczęście pomoc przyszła w samą porę, policjanci dobiegli do kobiety i pomogli jej zejść na ziemię.

Zdrowie i bez wątpienia ludzkie życie zostało przez policjantów uratowane. Nie tylko wypełnili rotę policyjnej przysięgi, ale też pokazali prawdziwy sens motta i przewodniego hasła naszej formacji „Pomagamy i Chronimy”

asp. szt. Robert Koniuszy/dn