Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie zatrzymane za kradzież sklepową, odzież odzyskana

Data publikacji 04.10.2019

Mokotowscy wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku dwie mieszkanki Lublina, które wspólnie dokonały kradzieży markowych ubrań w jednym ze sklepów w galerii handlowej. Wartość odzyskanej odzieży to ponad 1 500 zł. Kobietom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Patrolując okolice jednej z największych galerii handlowych w Warszawie, znajdującej się na Mokotowie, policjanci uzyskali informację, że w sklepie z odzieżą przebywają dwie młode kobiety, których zachowanie wskazuje, że mają zamiar dokonać kradzieży. Funkcjonariusze natychmiast udali się do wskazanego sklepu, gdzie zaczęli obserwować podejrzanie zachowujące się klientki.

Chodziły po terenie sklepu jedna za drugą, po czym pierwsza poszła do przymierzalni, a druga hurtowo przynosiła jej ubrania różnych znanych marek. Po krótkim czasie osoba z przymierzalni z torbą w ręku wyszła ze sklepu a za nią, w pewnej odległości jej wspólniczka.
W tym momencie do akcji przystąpili mundurowi. Wylegitymowali obie panie i wezwali do wydania skradzionych rzeczy. Kobiety początkowo zaprzeczały, że się w ogóle znają oraz twierdziły, iż posądzanie ich o przestępstwo to co najmniej przesada. W związku z tym zostały zaprowadzone do pomieszczenia ochrony sklepu. Przebywając tam zmieniły stanowisko i przyznały się do znajomości ze sobą oraz wydały ubrania, które znajdowały się w torbie, trzymanej przez jedną z nich. Skradzione rzeczy zostały odzyskane, a ich wartość wynosiła ponad 1500 zł.

Obie panie zostały osadzone w policyjnej celi, gdzie spędziły noc, po czym usłyszały zarzuty kradzieży. Przyznały się do jej popełnienia i wyraziły wolę dobrowolnego poddania się karze. 22-latka będzie przez 4 miesiące nieodpłatnie pracować na cele społeczne a jej starsza o 2 lata koleżanka będzie musiała zapłacić grzywnę.

 

sierż. szt. Karol Gruda

  • Policjant prowadzący 22-letnią podejrzaną na przesłuchanie
    Policjant prowadzący 22-letnią podejrzaną na przesłuchanie
  • Policjantka ogłasza zarzuty 24 - latce
    Policjantka ogłasza zarzuty 24 - latce