Kontrola drogowa zakończona dwoma zatrzymaniami - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola drogowa zakończona dwoma zatrzymaniami

Data publikacji 04.10.2019

Policjanci warszawskiego oddziału prewencji, patrolujący pieszo ulice Mokotowa, zatrzymali do kontroli pojazd, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Jeden okazał się poszukiwany do odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za groźby karalne a drugi kierował autem mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

 

Funkcjonariusze, podczas pieszego patrolu mokotowskich ulic zauważyli pojazd, w którym jechało dwóch mężczyzn. Osoba siedząca na fotelu pasażera spożywała alkohol i nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej, w której trakcie okazało się, że, pasażer, 35-letni mieszkaniec Warszawy jest poszukiwany celem doprowadzenia go do odbycia zaległej kary 5 miesięcy więzienia za wypowiadanie gróźb karalnych.

Kierujący autem, 19-letni mieszkaniec Płocka, miał z kolei sądowy zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych, do którego się nie stosował, co w myśl kodeksu karnego jest przestępstwem. Ponadto w trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli w samochodzie portfel z dowodem osobistym należącym do kobiety, która mieszkała w Toruniu. 19-latek zapytany o przyczynę, dla której posiada dokument tożsamości innej osoby, oświadczył, że kilka tygodni temu jechał z koleżanką, która musiała zostawić portfel, o czym on nie wiedział. Mimo długiego czasu od rzekomego pozostawienia portfela w aucie nie udało mu się go znaleźć. Sztuka ta udała się jednak funkcjonariuszom, którzy w efekcie zatrzymali obu mężczyzn. Samochód, którym się poruszali, został odholowany na policyjny parking.

Zatrzymani spędzili noc w policyjnej celi, skąd 35-latek trafił za kraty zakładu karnego, by tam spędzić najbliższe 5 miesięcy, natomiast 19-latek został przywieziony do wydziału dochodzeniowo – śledczego mokotowskiej komendy. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mimo sądowego zakazu oraz posługiwanie się cudzym dokumentem tożsamości. Przyznał się do pierwszego z nich, zaprzeczając popełnieniu drugiego. Sprawą młodego człowieka zajmie się teraz sąd, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. szt. Karol Gruda