Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mokotowscy dzielnicowi ustalili sprawcę kradzieży kół, zatrzymali go i odzyskali utracone mienie

Data publikacji 11.09.2019

Dzielnicowi Komendy Rejonowej Warszawa II zatrzymali sprawcę kradzieży kół zapasowych z dwóch busów pozostawionych na parkingu niestrzeżonym przy jednej z ulic warszawskiego Mokotowa. Odzyskali też skradzione koła, które zatrzymany założył do swojego pojazdu a sam sprawca usłyszał zarzut za który kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów z Mokotowa zgłosił się pokrzywdzony, który odkrył, że z jego dwóch busów firmowych, pozostawionych na noc na parkingu, skradziono koła zapasowe. Wartość strat poniesionych przez firmę wynosi 1500 zł. Były to koła z nowymi oponami oraz nowymi felgami stalowymi.

Dzielnicowi, którzy zajęli się sprawą przejrzeli zapisy dostępnych na miejscu zdarzenia monitoringów i wytypowali sprawcę tej kradzieży. Miał to być mężczyzna w wieku około 35-40 lat bardzo wysoki i ubrany w odzież sportową. Identyfikację ułatwił fakt, że sprawca po łupy podjechał samochodem dostawczym na którego karoserii widniało logo jednej z warszawskich piekarni.

Po ustaleniu tożsamości sprawcy oraz jego miejsca pracy dzielnicowi udali się pod wskazany adres, gdzie po chwili przyjechał mężczyzna odpowiadający rysopisem sprawcy kierując busem z logo piekarni. Został wówczas natychmiast zatrzymany.

Okazało się że kilka dni po dokonaniu kradzieży kół, zdjął z nich opony, założył do swojego auta służbowego a stalowe felgi wyrzucił do śmieci. Na polecenie dzielnicowych skradzione opony zostały zdjęte z busa kierowanego przez zatrzymanego, zabezpieczone procesowo i niezwłocznie trafią do prawowitego właściciela.

Sprawca kradzieży został osadzony w policyjnej celi, skąd przetransportowano go do mokotowskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży za który grozi kara więzienia w wymiarze do 5 lat. Podejrzany 38 – latek przyznał się do popełnienia kradzieży jednocześnie nie był wstanie wytłumaczyć co nim kierowało. Dobrowolnie poddał się karze jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

 

kg