Areszt za znęcanie się nad konkubiną - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie się nad konkubiną

Data publikacji 06.09.2019

Policjanci zatrzymali 40 - latka, który miał pobić swoją konkubinę. Kobieta trafiła do szpitala a mężczyzna do policyjnej celi, skąd został przewieziony do Komendy na ul. Malczewskiego. Tam usłyszał łącznie 5 zarzutów, między innymi pobicia oraz gróźb. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec podejrzanego 3 - miesięczny areszt.

 

Funkcjionariusze mokotowskiej patrolówki dostali zgłoszenie, dotyczące pobitej kobiety, która miała oczekiwać na Policję na jednym z mokotowskich osiedli. Niezwłocznie udali się na miejsce i zastali 45 - latkę z licznymi śladami wskazującymi na pobicie. Od razu wezwali karetkę, która zabrała pokrzywdzoną do szpitala. W między czasie kobieta opowiedziała policjantom, że chwilę wcześniej była bita, uderzana i kopana przez swojego nietrzeźwego 40-letniego partnera, przebywającego w ich mieszkaniu.

Policjanci pojechali pod wskazany przez kobietę adres i w mieszkaniu zastali 40-latka, który natychmiast został zatrzymany i osadzony w celi. Po wytrzeźwieniu został przewieziony do wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu mokotowskiej komendy, gdzie usłyszał łącznie 5 zarzutów, w tym znęcania się nad partnerką, pobicia jej i grożenia pozbawieniem życia. Policjantom tłumaczył, że wcale nie pobił kobiety, ale nie zaprzeczył, że doszło między nimi do awantury. Jako jej powód podał fakt, że nie może się już pogodzić ze stylem życia partnerki.

Funkcjonariusze w porozumieniu z Prokuraturą wystąpili o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu, do czego, na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd się przychylił. 40 - latego przez najbliższe 3 miesiące poczeka na proces sądowy za kratami. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

 

kg