Aktualności

Poszukiwany listami gończymi trzymał w lodowce amfetaminę

Data publikacji 10.04.2019

Wilanowscy kryminalni zatrzymali 44-latka poszukiwanego przez sądy i prokuratury za oszustwo, przywłaszczenie, niealimentację oraz inne przestępstwa. Wobec Artura T. wydane zostały listy gończe m.in. w związku z postanowieniem o tymczasowym aresztowaniu. Dodatkowo w trakcie zatrzymywania policjanci znaleźli w jego lodówce ponad 8 gramów amfetaminy. Teraz mężczyzna trafi do aresztu śledczego, w którym spędzi najbliższe miesiące. Czekają go też zarzuty za posiadanie narkotyków.

Policjanci ustalili, że poszukiwany m.in. listem gończym przez Prokuraturę Praga-Południe za celowe uszczuplania majątku i utrudnianie zaspokojenia swojego wierzyciela oraz inne przestępstwa przebywa w jednym z mieszkań na terenie warszawskiego Wilanowa. Prócz postanowienia o tymczasowym aresztowaniu wobec mężczyzny zapadły wyroki za przestępstwa skarbowe. Szukała go również Prokuratura Rejonowa Praga-Południe oraz Prokuratura w Szczecinie i Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ.
Kiedy policjanci złożyli mu wizytę, mężczyzna przyznał, iż wie, że jest poszukiwany. W związku z jego bardzo nerwowym zachowaniem kryminalni postanowili przeszukać jego mieszkanie, żeby sprawdzić, czy ma on jeszcze coś do ukrycia. Na jednej z półek w lodówce funkcjonariusze ujawnili woreczek strunowy z białym proszkiem. Artur T. przyznał się, że to amfetamina, którą kupił od nieznanego mu mężczyzny na jednym z warszawskich targowisk.
Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po przedstawieniu mu zarzutów posiadania narkotyków, za co dodatkowo może zostać skazany na 3 lata więzienia, zostanie przewieziony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

rk