Z uśmiechem przyznali się do kradzieży ubrań - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Z uśmiechem przyznali się do kradzieży ubrań

Data publikacji 10.04.2019

Mokotowscy policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymani dwóch 25-latków podejrzanych o kradzież markowej odzieży wartej około 1000 zł. Funkcjonariusze ustalili operacyjnie, że Adrian R. i Rafał W. podróżujący ciemnym bmw mogą trudnić się kradzieżami. Mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli drogowej w pobliżu jednej z galerii handlowej. W samochodzie policjanci ujawnili bluzy dresowe oraz kurtki, za które panowie zapomnieli zapłacić. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Około godziny 19:30 policjanci zauważyli ciemne bmw stojące w pobliżu jednej z galerii na warszawskim Mokotowie. Z wcześniej uzyskanej informacji wynikało, że mężczyźni siedzący w samochodzie mogli dopuścić się kradzieży ubrań.
W związku z powyższym funkcjonariusze postanowili wylegitymować obu panów i sprawdzić co przewożą swoim autem. Kiedy zapytali siedzącego za kierownicą Adriana R. czy przewozi rzeczy, które mogą pochodzić z przestępstwa, ten z uśmiechem odpowiedział twierdząco. Jego kolega natomiast sprecyzował, że w samochodzie mają odzież, którą kilka minut wcześniej ukradli. Faktycznie mężczyźni posiadali w aucie markowe bluzy z metkami, na które nie mieli potwierdzenia zakupu. Z obu mężczyznami policjanci pojechali do galerii. Tam kierowniczka jednego ze sklepów potwierdziła, że odzież pochodzi z ich kolekcji. Dodatkowo mężczyźni zostali zarejestrowani przez monitoring, kiedy wynosili rzeczy.
Obaj 24-latkowie trafili do policyjnego aresztu. Już usłyszeli zarzuty, za które sąd może ich skazać nawet na 5 lat więzienia.

rk