Aktualności

Zatrzymali poszukiwanego dwoma listami gończymi za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 07.01.2019

Mokotowscy kryminalni zatrzymali 32-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi przez Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej oraz Prokuraturę Rejonową w Brzezinach. Mężczyzna głównie miał na swoim koncie udział w obrocie heroiną, z czego uczynił sobie stały dochód. Ponadto w innych sprawach narkotykowych Sąd dwukrotnie wydał nakaz jego tymczasowego aresztowania. Marcin W. spędzi w więzieniu co najmniej dwa i pół roku za sprawy, w których zapadły już wyroki i czekają go kolejne rozprawy.

Kiedy mokotowscy kryminalni z zespołu zajmującego się poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości otrzymali listy gończe wystawione za Marcinem W., dwa nakazy przyjęcia do zakładów karnych oraz dwa postanowienia sądów o jego tymczasowym aresztowaniu zajęli się sprawą. Operacyjnie ustalili, że mężczyzna może ukrywać się w wynajętym mieszkaniu na warszawskiej Pradze. 32-latek miał na koncie całą gamę przestępstw narkotykowych, których dopuszczał się na przełomie kilku lat.
Funkcjonariusze złożyli mu wizytę z samego rana. Zaskoczony mężczyzna, potwierdził, iż wie, że szuka go prokuratura i sąd. Najpierw został przewieziony do komendy Policji na ul. Malczewskiego, a następnie po wykonanych czynnościach, został przetransportowany do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe lata. Prócz tego czekają go kolejne wyroki w sprawach, które się toczą.

rk