Aktualności

Zerwókowicze ze szkoły im. Orła Białego z wizytą u mokotowskich policjantów

Data publikacji 15.11.2018

Sześciolatki ze szkoły podstawowej nr 169 w Warszawie odwiedzili mokotowskich policjantów, żeby dowiedzieć się na czym polega praca funkcjonariusza Policji. Zerówkowicze obejrzały stanowisko kierowania, zobaczyły gdzie policjanci odbierają nr alarmowy 997, jak wyglądają pomieszczenia dla osób zatrzymanych, obejrzały radiowóz policyjny, kajdanki, pałki służbowe. Mogły też przymierzyć czapki policyjne noszone do różnego rodzaju umundurowania. Nie obyło się bez ciekawych pytań oraz aktywności ze strony małych gości.

Podczas spotkania uczniowie ze szkoły im. Orła Białego w Warszawie dowiedzieli się, co to jest Policja, czym zajmują się funkcjonariusze w mundurach oraz po cywilnemu. Z jakich pionów składa się Policja oraz jak zorganizowana jest służba na mokotowskiej komendzie. dzieci zobaczyły z bliska stanowisko kierowania oraz monitoring. Dowiedziały się jaką rolę pełni dyżurny jednostki oraz w jakich przypadkach należy dzwonić na nr alarmowy 997 i 112. Nasi najmłodsi goście odwiedzili również pomieszczenia dla osób zatrzymanych i dowiedziały się, kto i z jakiego powodu trafia do takiego miejsca.

Dużą atrakcją dla naszych gości była możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego, przyjrzenia się z bliska kajdankom, pałce służbowej oraz pałce typu tonfa. dzieci mogły też przymierzyć czapki policyjne noszone do rożnego typu umundurowania. Wizyta sześciolatków była również okazją do porozmawiania na temat bezpieczeństwa. Przypomniano dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w przedszkolu w domu oraz na drodze. Najmłodsi zaprezentowali właściwy sposób przechodzenia przez jezdnię. Na koniec na każdy z uczestników otrzymał elementy odblaskowe ufundowane przez jedną z policjantek z wydział do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

rk