Aktualności

Odpowie za przywłaszczenie rzeczy byłej partnerce

Data publikacji 07.11.2018

Dwa telefony komórkowe oraz dwa komplety kluczy do drzwi antywłamaniowych o wartości około 1300 zł stały się kością niezgody i przedmiotem zawiadomienia mokotowskich policjantów z wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu. 26-letnie pokrzywdzona twierdziła, że Dariusz K. zabrał te rzeczy, kiedy wyprowadził się z domu. Policjanci przeprowadzili w tej sprawie czynności i zatrzymali Dariusza K., który jak się okazało był już poszukiwany przez inną jednostkę Policji jako podejrzany o kradzież.

Składając zawiadomienie o przywłaszczeniu kobieta twierdziła, że jest osobą, która przywłaszczyła dwa smartfony jest oraz klucze do drzwi antywłamaniowych jest jej były partner.

Policjanci zajęli się sprawą i zebrali dowody, z których wynikało, że 33-latek mógł dopuścić się tego typu przestępstwa. Następnie ustalili jego miejsce pobytu i zatrzymali go.

Dariusz K. zaprzeczał jakoby miał dopuścić się przestępstwa na rzecz byłej konkubiny. Został jednak zatrzymany ponieważ był już poszukiwany przez inną jednostkę policji jako osoba podejrzana o kradzież.

Zatrzymany usłyszał zarzuty przywłaszczenia. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

rk