Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla Gruzinów za włamania do mieszkań na Wilanowie

Data publikacji 06.11.2018

Wilanowscy kryminalni zatrzymali trzech obywateli Gruzji, chwilę po tym jak wyjechali z hostelu, w którym się zatrzymali przed włamaniami. Po ustaleniach operacyjnych funkcjonariusze mieli pewność, że mężczyźni dopuścili się włamania do jednego z mieszkań, z którego zabrali pieniądze oraz biżuterię i usiłowali włamać się do domu jednorodzinnego, ale zostali spłoszeni przez właściciela. Cała trójka trafiła pod policyjnych cel. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd aresztował ich na 2 miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

Około godziny 15:00 policjanci z wilanowskiego wydziału kryminalnego pojechali zatrzymać trzech Gruzinów podejrzanych o włamania oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do posesji na terenie Wilanowa. Kiedy funkcjonariusze zbliżali się do hostelu, w którym zatrzymali się podejrzani, ci właśnie odjeżdżali fordem na polskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze zatrzymali całą czwórkę i sprawdzili pojazd, którym się poruszali. W aucie należących do obywatela Ukrainy policjanci znaleźli rzeczy w postaci biżuterii oraz monet. To tylko to potwierdziło, że 40-latek, 36 i 32-latek mogli się zajmować kradzieżami. Mężczyźni trafili do policyjnych cel, a zabezpieczone rzeczy do depozytu.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty, za które sąd może skazać ich na karę do 10 lat więzienia. Na wniosek funkcjonariuszy i prokuratora sąd postanowił aresztować ich na 2 miesiące.

Policjami ustalają czy mężczyźni mogli mieć związek z innymi podobnymi przestępstwami na terenie warszawskiego Wilanowa i nie tylko.

Poniżej publikujemy zdjęcia przedmiotów pochodzących z kradzieży, które zostały znalezione przy aresztowanych mężczyznach. Jeśli ktoś z Państwa, je rozpoznaje jako własne lub wie do kogo mogą należeć prosimy o kontakt w tej sprawie z Wydziałem Kryminalnym w Komisariacie Policji w Wilanowie przy ul. Okrężnej 57 tel. (22) 603-25-03 - czynny całą dobę lub (22) 603-25-07.

rk