Aktualności

„Promyczki Czerniakowa” z wizytą u Mokotowskich policjantów

Data publikacji 14.10.2018

Pięciolatki z przedszkola "Promyk Czerniakowa" w Warszawie odwiedzili mokotowskich policjantów, żeby dowiedzieć się na czym polega praca funkcjonariusza Policji. Dzieci obejrzały stanowisko kierowania, zobaczyły gdzie policjanci odbierają nr alarmowy 997, jak wyglądają pomieszczenia dla osób zatrzymanych, obejrzały radiowóz policyjny, kajdanki, pałkę służbową oraz mogły przymierzyć czapki policyjne noszone do różnego rodzaju umundurowania. Nie obyło się bez ciekawych pytań oraz aktywności ze strony małych gości.

Podczas spotkania najmłodsi z Przedszkola nr 294 przy ul. Czerniakowskiej 50A dowiedzieli się, co to jest Policja, czym zajmują się funkcjonariusze w mundurach oraz po cywilnemu. Z jakich pionów składa się Policja oraz jak zorganizowana jest służba na mokotowskiej komendzie. Dzieci zobaczyły z bliska stanowisko kierowania. Dowiedziały się jaką rolę pełni dyżurny jednostki oraz w jakich przypadkach należy dzwonić na nr alarmowy 997 i 112. Nasi najmłodsi goście odwiedzili również pomieszczenia dla osób zatrzymanych i dowiedziały się, kto i z jakiego powodu trafia do takiego miejsca.

Dużą atrakcją dla naszych gości była również możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego, przyjrzeniu się z bliska kajdankom, pałce służbowej oraz pałce typu tonfa. Dzieci mogły też przymierzyć czapki policyjne noszone do rożnego typu umundurowania. Wizyta pięciolatków była również okazją do porozmawiania na temat bezpieczeństwa. Przypomniano dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w przedszkolu w domu oraz na drodze. Na koniec na każdego z uczestników czekała słodka niespodzianka. Dzieci otrzymały też naklejki oraz elementy odblaskowe.

rk