Aktualności

Poszukiwany listem gończym mieszkaniec Kielc zatrzymany w Warszawie

Data publikacji 10.10.2018

Mokotowscy kryminalni z zespołu zajmującego się poszukiwaniami zatrzymali 47-letniego mieszkańca Kielc poszukiwanego listem gończym do obycia 8 miesięcy kary pozbawienia wolności za uporczywe uchylanie się od płacenia alimentów. Mężczyzna był pewien, że stolica jest dobrym miejscem na ukrywanie się. Z tego przekonania wyprowadzili go funkcjonariusze, którzy zatrzymali go w wynajętym mieszkaniu na warszawskim Ursynowie.

Kiedy funkcjonariusze otrzymali list gończy dotyczący Tomasza K. ustalili operacyjnie, że mężczyzna może wynajmować jedno z mieszkań na warszawskim Ursynowie. Upewniając się, że poszukiwany do obycia kary 8 miesięcy więzienia przebywa właśnie pod tym adresem zapukali do mieszkania. Wszelkie dźwięki dobiegające z zewnątrz nagle ucichły. Mężczyzna nie otwierał drzwi na wezwanie kryminalnych ani sprowadzonych do pomocy umundurowanych policjantów.

Funkcjonariusze zwrócili się więc o pomoc do właściciela lokalu, który wynajmował mieszkanie poszukiwanemu 47-latkowi. Mężczyzna przyjechał na miejsce i otworzył drzwi.

Kryminalni okazali poszukiwanemu list gończy i po wykonaniu czynności na Komendzie Policji przy ul. Malczewskiego przewieźli go do zakładu karnego w którym spędzi najbliższe miesiące.

rk