Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanego skazanego za niszczenie mienia i włamanie

Data publikacji 09.07.2018

Mokotowscy policjanci z zespołu zajmującego się poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali 24-latka, za którym sąd wystawił list gończy. Michał K. został sakzany na 1 rok i 8 miesiące bezwzględnej kary pozbawienia wolności za to, że 3 lata temu skakał po samochodach, uszkadzając je na kilka tysięcy złotych, a rok później włamał się do kilku aut, z których zabrał elektronarzędzia, markowe okulary i nawigację. Zatrzymany został przewieziony do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 20 miesięcy.

Skazany w 2015 i 2016 roku Michał K. nie miał zamiaru dostosować się do nakazu sądowego, z którego wynikało, że ma się zgłosić w zakładzie karnym, w którym powinien odbyć karę 1 roku 8 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna zmienił miejsce zamieszkania i zaczął się ukrywać.

Kiedy policyjni poszukiwacze otrzymali wystawiony za nim list gończy, operacyjnie ustalili, jego miejsce aktualnego pobytu. Odwiedzili go z samego rana i zatrzymali. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Policji przy ul. Malczewskiego, a następnie trafił do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe 20 miesięcy.

rk