Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież 4000 zł ze znalezionej karty bankomatowej

27-letni kierowca taksówki skorzystał z okazji, że klientka zostawiła przypadkowo kartę bankomatową w jego samochodzie i zrealizował nią 4 transakcje po 1000 zł. Mężczyzna podejrzał wcześniej kod pin, ponieważ kobieta którą woził realizowała przy nim wypłatę z bankomatu. Zatrzymany przez policjantów Artur O. już usłyszał zarzuty włamania na konto i kradzieży gotówki. Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ustalili i zatrzymali 27-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem na konto osobiste pokrzywdzonej.

Kobieta zawiadomił;a policjantów o braku środków na swoim koncie jak się spostrzegła, że musiała zgubić kartę bankową. Ostatni ślad prowadził do kierowcy taksówki, który ją woził.

W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że Artur O. przywłaszczył sobie pozostawioną w jego aucie kartę. Widział wcześniej jak kobieta wybierała kod PIN na klawiaturze bankomatu, gdyż sam ją tam podwoził. Postanowił skorzystać z okazji. Nie spodziewał się jednak aż tak dużej odpowiedzialności. Funkcjonariusze szybko ustalili, z których miejsc dokonywał wypłat. Ustalili jego tożsamość, a następnie zatrzymali go w policyjnym areszcie.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

rk