Narkotyki chował w pudełku po butach - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki chował w pudełku po butach

Data publikacji 14.06.2018

Każdego dnia przez całą dobę o bezpieczeństwo mokotowskich mieszkańców dbają funkcjonariusze wydziału wywiadowczo patrolowego. Do ich zadań między innymi należy ujawnianie środków, których posiadanie jest zabronione. Podczas pełnienia służby w godzinach popołudniowych na terenie dzielnicy zatrzymali 29 letniego Macieja W. podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych.

Czujność patrolowców wzbudził mężczyzna poruszający się ulicą Kaczmarskiego. Na widok oznakowanego radiowozu zawrócił i nerwowo oglądał się za siebie. Takie zachowanie wystarczyło, żeby funkcjonariusze podjęli decyzję o legitymowaniu.

Okazało się, że zachowanie Macieja W. spowodowane było posiadaniem przy sobie marihuany. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Zatrzymali 29 latka i niezwłocznie udali się na przeszukanie mieszkania, w którym aktualnie zamieszkiwał.

W pokoju, który zajmował zatrzymany mężczyzna policjanci ujawnili schowany na szafie w pudełkach po butach susz roślinny i biały proszek. Po przebadaniu testerem narkotykowym okazało się, że było to ponad 95g marihuany oraz ponad 0,3g amfetaminy.

Zatrzymany noc spędził w policyjnej celi. Usłyszał zarzuty w związku z posiadaniem środków odurzających i psychotropowych. Decyzją prokuratury został zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

 

Bm.


 

  • policjantka prowadzi zatrzymanego
  • policjantka prowadzi zatrzymanego
  • zabezpieczona przez policjantów marihuana