Aktualności

Policjanci uczestniczyli w pikniku rodzinnym w Szkole Podstawowej przy ul. Wiktorskiej

Data publikacji 12.06.2018

Funkcjonariuszki Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej edukują dzieci i młodzież w zakresie zagadnień związanych z bezpieczeństwem. W ubiegły weekend uczestniczyły w pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową przy ul. Wiktorskiej.

Policjantki mokotowskiej komendy uczestniczą w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą. Najczęściej tego typu prelekcje przeprowadzane są w szkolnych ławkach. W ubiegłą sobotę zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu, podczas pikniku rodzinnego na terenie Szkoły Podstawowej. Funkcjonariuszki prezentowały radiowóz, a także w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" mówiły jak należy się zachowywać odpoczywając nad jeziorem, czy innym zbiornikiem wodnym. Edukacja obejmowała nie tylko najmłodszych mieszkańców dzielnicy, ale również dorosłych, którzy nie zawsze pamiętają, że należy być trzeżwym zażywając kąpieli w akwenach wodnych.  Przekazywano przy tym ulotki promujące zasady bezpieczeństwa. 

Dzieciom najwięcej frajdy sprawiła mozliwość przymierzenia policyjnej czapki czy obejrzenia wyposażenia do służby policjanta takiego jak tarcza do zatrzymywania pojazdów czy kamizelka odblaskowa. Najmłodsi chociaż przez chwilę chcieli się stać funkcjonariuszami. Policjantki przybliżały im również zakres swojej pracy i opowiadały o codziennych zadaniach do służby. Uśmiechy na ustach dzieci były zapewnieniem, że taka prelekcja bardzo sie im podobała.

 

bm.

  • Policjantka podczas pikniku prezentuje radiowóz
  • Oglądanie radiowozu przez uczestników pikniku
  • Policjantka edukuje dzieci i dorosłych