Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z wizytą w Szkole Podstawowej przy ul. Grottgera

Data publikacji 12.06.2018

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. W sobotę dzielnicowych z mokotowa można było spotkać podczas pikniku na terenie jednej ze szkół podstawowych.

Mokotowscy dzielnicowi aktywnie włączają się w życie mieszkańców zamieszkujących przydzielone im rejony służbowe. Mają wtedy możliwość poznawania potrzeb swoich małych społeczności lokalnych.

W ubieglą sobotę funkcjonariusze edukowali najmłodszych podczas festynu zorganizowanego przy ul. Grottgera. Głównym celem tego spotkania była nauka bezpieczeństwa. Jedną z atrakcji  była możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu, kajdanek czy przymnierzenia policyjnej czapki . Policjanci promowali również konkurs filmowy "Filmowy przeWODNIK", który zorganizowany jest w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".  Przeznaczony jest on dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Aby wziąć w nim udział należy w grupach maksymalnie trzy osobowych nakręcić 30 sekundowy spot promujący bezpieczeństwo nad wodą i wysłać na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji w terminie do 7 września 2018r.

Maluszkom przekazywano odblaski i kolorowanki promujące bezpieczne zachowania w szkole i w domu. Policjanci mówili, że nie należy rozmawiać z obcymi, przyjmować od nich prezentów i pod żadnym pozorem nie wolno nigdzie się z nimi oddalać.

Mamy nadzieję, ze dzieki takim spotkaniom najmłodsi będą wiedzieć, że policjant to osoba, której nie należy sie bać i  w każdej sytuacji można sie do niego zwrócić o pomoc.

 

bm.

  • Materiały edukacyjne
  • Dzieci oglądają radiowóz
  • Policjant z dziećmi przy radiowozie