Aktualności

Pięciolatkowie z wizytą u Mokotowskich funkcjonariuszy

Data publikacji 10.06.2018

Pięciolatkowie z przedszkola Służewiaczek w Warszawie odwiedzili mokotowskich policjantów, żeby dowiedzieć się na czym polega praca funkcjonariusza Policji. Dzieci obejrzały stanowisko kierowania, zobaczyły gdzie policjanci odbierają nr alarmowy 997, jak wyglądają pomieszczenia dla osób zatrzymanych, obejrzały radiowóz policyjny, kajdanki, pałkę służbową oraz mogły przymierzyć czapki policyjne noszone do różnego rodzaju umundurowania. Nie obyło się bez ciekawych pytań oraz aktywności ze strony małych gości.

Podczas spotkania najmłodsi dowiedzieli się, co to jest Policja, czym zajmują się funkcjonariusze w mundurach oraz po cywilnemu. Z jakich pionów składa się Policja oraz jak zorganizowana jest służba na mokotowskiej Komendzie Policji. Dzieci zobaczyły z bliska stanowisko kierowania. Dowiedziały się jaką rolę pełni dyżurny jednostki oraz w jakich przypadkach należy dzwonić na nr alarmowy 997 i 112. Nasi najmłodsi goście odwiedzili również pomieszczenia dla osób zatrzymanych i dowiedziały się, kto trafia do takiego miejsca i z jakiego powodu.

Dużą atrakcją dla naszych gości była również możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego, przyjrzeniu się z bliska kajdankom, pałce służbowej oraz pałce typu tonfa. Dzieci mogły tez przymierzyć czapki policyjne noszone do rożnego typu umundurowania. Wizyta uczniów była również okazją do porozmawiania na temat bezpieczeństwa. Przypomniano dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w przedszkolu w domu oraz na drodze. Na koniec na każdego z uczestników czekała słodka niespodzianka.

rk