Debeta społeczna z mieszkańcami osiedla Stegny - Aktualności - KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Aktualności

Debeta społeczna z mieszkańcami osiedla Stegny

Data publikacji 11.06.2018

Bezpieczeństwo definiowane jest jako stan poczucia stabilizacji lub pewność możliwości obrony w obliczu zagrożenia. Bezpieczeństwo wewnętrzne natomiast odnosi się do zagrożeń występujących wewnątrz danej społeczności dzielicy, osiedla. Swoje potrzeby dotyczące tego istotnego zagadnienia doskonale rozumieją mieszkańcy. Za jedną z form dialogu społecznego oraz wymiany informacji policjanci przyjęli debaty społeczne. W tej właśnie sprawie wilanowscy policjanci spotkali się z mieszkańcami osiedla Stegny na Warszawskim Wilanowie.

Bardzo ważnym miernikiem poczucia zagrożenia jest określenie poziomu bezpieczeństwa poprzez określenie możliwości wystąpienia sytuacji, która mu zagrozi oraz podania ich skutków. Komendant Komisariatu Policji w Wilanowie podinspektor Robert Jesiołowski, Naczelnik Wydziału Prewencji asp. szt. Janusz Ziental, Zastępca Naczelnika Oddziału II Straży Miejskiej m.st. Warszawy Arkadiusz Fatyga, Kierownika Referatu I Komisariatu w Wilanowie oraz Dzielnicowy Rejonu I, podzielili się z mieszkańcami informacjami na temat stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego Osiedla Stegny i Wilanowa oraz wysłuchali z jakimi bieżącymi problemami się borykają uczestnicy spotkania.

Podczas debaty omówiono również problematykę oszustw wobec seniorów metodą na tzw. „policjanta” oraz na „administratora”. Przypominając jednocześnie przybyłym seniorom o sposobach unikania tego typu przestępstw.

Zaprezentowano również aplikację „Moja Komenda”, stworzoną przez MSWiA, która ułatwia odnalezienie dzielnicowego przypisanego do danego rejonu oraz skontaktowania się z nim zachęcając jednocześnie do jej korzystania.

Podkreślono również rolę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest narzędziem do wskazywania miejsc niebezpiecznych oraz stwarzających zagrożenia dla mieszkańców.

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Przypomniano uczestnik o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, szczególnie podczas korzystania z kąpieli oraz o odpowiednim zabezpieczeniu swoich domów i mieszkań przed wyjazdem na urlop.

rk