Aktualności

Zatrzymali 26-latkę poszukiwaną 17 listami gończymi

Data publikacji 07.06.2018

Mokotowscy policjanci z zespołu zajmującego się poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali 26-latkę, za którą sądy i prokuratury wystawiły 17 listów gończych oraz 59 nakazów zatrzymania. Wobec Agaty B., która ma już do odbycia kilka lat bezwzględnej kary pozbawienia wolności za szereg oszustw m.in. internetowych, prowadzone są dochodzenia, które również znajdą swój finał w sądzie. Łącznie może zostać skazana na 8 lat więzienia.

Wczesnym rankiem kryminalni pojechali pod jeden z ustalonych operacyjnie adresów w podwarszawskich Błoniach. Miała tam przebywać Agata B. poszukiwana listami gończymi Kobieta ukrywała się, gdyż była już kilkukrotnie skazana za oszustwa, a kilkanaście spraw jest jeszcze w toku. Sądy i prokuratury w całej Polsce wystawiły za nią 17 listów gończych oraz 59 nakazów zatrzymania.

Oszustka działała głównie w internecie. Na portalach internetowych zamieszczała różnego rodzaju przedmioty po atrakcyjnych cenach. Pobierała pieniądze od zainteresowanych i nigdy nie wysyłała towaru.

Kiedy funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania jej przyjaciółki, z którą przebywała, była bardzo zaskoczona. Nie miała jednak innego wyjścia jak tylko pojechać z kryminalnymi do Komendy Policji na Malczewskiego w Warszawie. Po wykonaniu wszystkich czynności została przewieziona do aresztu śledczego.

Po usłyszeniu kolejnych zarzutów 26-latka ponownie stanie przed sądem, lecz tym razem w towarzystwie konwojujących ją funkcjonariuszy. Za oszustwa jakich się dopuściła może maksymalnie spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

rk

 

  • policjant z zatrzymaną kobietą
  • policjant prowadzi poszukiwaną
  • policjant prowadzi poszukiwaną
Ładowanie odtwarzacza...