Aktualności

Uciekał kradzionym damskim rowerem z narkotykami w skarpecie

Data publikacji 12.05.2018

Ursynowscy wywiadowcy zatrzymali 39-latka, który jechał na skradzionym wcześniej przez siebie damskim rowerze. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu przyspieszył i schował się w klatce schodowej jednego z budynków. Jego podejrzane zachowania spowodowało interwencję mundurowych, którzy ujawnili, że karany wcześniej za kradzieże rowerów Andrzej M., posiada przy sobie porcję amfetaminy oraz jednoślada, którego zabrał prawdopodobnie z osiedla Stokłosy. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, a rower i narkotyki do policyjnego depozyty. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Policjanci apelują do właściciela roweru umieszczonego na zdjęciu o zgłoszenie się po jego odbiór.

Kilka minut po godzinie 19:00 na jednej z ulic osiedla Stokłosy ursynowscy policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zauważyli mężczyznę w białym tishercie jadącego na damskim rowerze, którzy na widok radiowozu zaczął się nerwowo doglądać i przyspieszył skręcając między bloki mieszkalne. Zainteresowani jego zachowaniem funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Kiedy weszli do klatki schodowej bloku w którym schował się mężczyzna zobaczyli porzucony rower i usłyszeli jadącą windę. Zanim mężczyzna wjechał na górę czekali już na niego policjanci, którzy wbiegli po schodach. Podczas rozmowy nie potrafił on logicznie wytłumaczyć skąd wziął jednoślada. Ponadto podczas kontroli mundurowi znaleźli przy nim porcję amfetaminy, którą schował w skarpecie. Po sprawdzeniu 34-latka w policyjnych bazach okazało się, że był on już w przeszłości karany za kradzieże rowerów.

Andrzej M. został przewieziony do policyjnego aresztu. Rower i narkotyki natomiast trafiły do policyjnego depozytu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za które może mu grozić kara nawet 5 lat więzienia.

Jeśli ktoś z Państwa rozpoznaje swój rower,  proszony jest o  kontakt z Komisariatem Policji na Ursynowie przy ul. Janowskiego 7 w celu jego odbioru. Tel. (22) 603- 19-78 (czynny całą dobę).

rk

  • policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • jeśli rozpoznajesz swój rower zgłoś się na Policję