Aktualności

Dzieci ze szkoły im. Sándora Petőfiego z wizytą na mokotowskiej komendzie Policji

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 132 im. Sándora Petőfiego w Warszawie odwiedzili mokotowskich policjantów, aby dowiedzieć się czym charakteryzuje się zawód funkcjonariusza Policji. Siedmiolatkowie obejrzeli stanowisko kierowania, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, wzięły udział w bardzo ciekawych zajęciach przygotowanych na temat śladów przez techników kryminalistyki oraz obejrzały radiowóz policyjny. Nie obyło się bez ciekawych pytań oraz aktywności ze strony małych gości.

Podczas spotkania uczniowie klasy 1B dowiedzieli się, co to jest Policja, czym zajmują się funkcjonariusze w mundurach oraz po cywilnemu. Z jakich pionów składa się Policja oraz jak zorganizowana jest służba na mokotowskiej Komendzie Policji. Dzieci zobaczyły z bliska stanowisko kierowania. Dowiedziały się jaką rolę pełni dyżurny jednostki oraz w jakich przypadkach należy dzwonić na nr alarmowy 997 i 112. Nasi najmłodsi goście odwiedzili również pomieszczenia dla osób zatrzymanych i dowiedziały się, kto trafia do takiego miejsca i z jakiego powodu.

Jak zwykle największą atrakcją cieszyły się zajęcia przygotowane przez technika kryminalistyki na temat śladów. Dzieci obejrzały film animowany na ten temat. Dowiedziały się jak wyglądają odciski łap i kopyt pozostawionych przez zwierzęta, jakie ślady zostawiają ludzie i jak można je zabezpieczyć oraz wykorzystać w pracy policyjnej. Mogły wziąć udział w quizie pt. Czyje to ślady”. Siedmiolatkowie mogli także zobaczyć w jaki sposób, za pośrednictwem pędzelka i proszku zabezpiecza się odciski linii papilarnych oraz ucha, co to jest proszek fluorescencyjny i kiedy go widać.

Dużą atrakcją dla naszych gości była również możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego. Wizyta uczniów była również okazją do porozmawiania na temat bezpieczeństwa. Przypomniano dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w przedszkolu w domu oraz na drodze. Na koniec na każdego z uczestników czekała słodka niespodzianka.

rk