Aktualności

Specjalizował się z skupowaniu kradzionych samochodów z Hiszpanii

Data publikacji 11.04.2018

Mokotowscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 63-latka poszukiwanego do odbycia 1 roku i 8 miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwa paserstwa. Andrzej P. skazany wyrokiem Sądu Rejonowego w Olsztynie. Od 200 do 2011 r. roku specjalizował się w skupowaniu aut kradzionych na terenie Hiszpanii. Został zatrzymany i usłyszał kilkanaście zarzutów. Po ogłoszeniu wyroku w 2017 roku zignorował sądowy nakaz i zaczął się ukrywać m.in. na terenie Warszawy, gdzie został zatrzymany. Funkcjonariusze przewieźli go do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 20 miesięcy.

Kiedy mokotowscy policjanci z zespołu do spraw poszukiwań otrzymali nakaz osadzenia Andrzeja P. z olsztyńskiego sądu natychmiast zajęli się sprawą.

Mężczyzna ukrywał się przez wymiarem sprawiedliwości w związku z wyrokiem skazującym jaki zapadł wobec niego w 2017 roku w Olsztynie. 63-latek został zatrzymany i skazany za skupowanie samochodów kradzionych na terenie Hiszpanii. Proceder, który mu udowodniono, trwał od końca 2009 roku do 2011 roku. Łącznie kupił kilkadziesiąt samochodów w celu uzyskania korzyści majątkowej.

Po skazaniu go na łączna karę 1 roku i 8 miesięcy bezwzględnej kary pozbawienia wolności miał on się zgłosić w wyznaczonym terminie do zakładu karnego. Postanowił jednak zrobić inaczej i zignowował sądowy nakaz. Wyjechał do Warszawy i tam się urywał do czasu zatrzymania go przez mokotowskich funkcjonariuszy. Policjanci ustalili miejsce jego pobytu i postanowili złożyć mu wizytę wczesnym rankiem. Mężczyzna był bardzo zaskoczony wizytą kryminalnych. Został zatrzymany i przewieziony do komendy Policji, a następnie do zakłady karnego w którym spędzi najbliższe 20 miesięcy.

rk