Aktualności

Służewiaczki z wizytą u mokotowskich policjantów

Data publikacji 21.03.2018

Funkcjonariusze rozmawiali z pięciolatkami z Przedszkola Służewiaczek na temat bezpieczeństwa opowiadając jednocześnie o tym na czym polega praca policjanta. Dzieci dowiedziały się co to jest bezpieczeństwo i jak należy o nie dbać. Mogły zobaczyć stanowisko kierowania na komendzie Policji oraz wziąć udział w bardzo ciekawych zajęciach przygotowanych na temat śladów przez techników kryminalistyki. Maluchy mogły obejrzeć pomieszczenie dla osób zatrzymanych oraz radiowóz policyjny.

Podczas spotkania najmłodsi z zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat policyjnego stanowiska kierowania. Dowiedziały się jaką rolę pełni dyżurny jednostki oraz w jakich przypadkach należy dzwonić na nr alarmowy 997 i 112. Kolejnym miejscem, które chciały odwiedzić dzieci były pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Wytłumaczono maluchom kto trafia do takiego miejsca i z jakiego powodu.

Największą jednak atrakcją cieszyły się zajęcia przygotowane przez techników kryminalistyki na temat śladów. Dzieci obejrzały film na ten temat. Dowiedziały się jak wyglądają odciski łap i kopyt pozostawionych przez zwierzęta, jakie ślady zostawiają ludzie i jak można je zabezpieczyć oraz wykorzystać w pracy policyjnej. Mogły wziąć udział w quizie pt. Czyje to ślady” za rozwiązanie, którego każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę. Pięciolatkowie mogły także zobaczyć w jaki sposób, za pośrednictwem pędzelka i proszku zabezpiecza się odciski linii papilarnych. Dużą atrakcją dla naszych gości była również możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego.

Wizyta przedszkolaków była również okazją do porozmawiania na temat bezpieczeństwa. Przypomniano dzieciom podstawowy zasady bezpiecznego zachowania w przedszkolu w domu oraz na drodze.

rk