Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał kupić telefon i podpisać umowę na fałszywy paszport

Data publikacji 07.03.2018

Mokotowscy policjanci zatrzymali obywatela Wietnamu, który w salonie jednej z sieci komórkowych chciał kupić telefon i podpisać umowę na usługi telekomunikacyjne posługując się sfałszowanym paszportem. O nieuczciwym kliencie funkcjonariuszy powiadomił pracownik salonu. 35-latek trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi ustalili, że Wietnamczyk dodatkowo przebywał w Polsce nielegalnie i był poszukiwany listem gończym przez sąd w Wołominie. Mężczyzna usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara do 5 lat więzienia i został przekazany do deportacji.

Około godziny 14:00 oficer dyżurny mokotowskiej Policji został powiadomiony przez pracownika salonu zajmującego się sprzedażą telefonów oraz usług telekomunikacyjny, że przyszedł do niego obywatel Wietnamu i posługując się paszportem innej osoby chciał kupić telefon i podpisać umowę na firmę. Mężczyzna ten przebywa cały czas w salonie i jest pilnowany przez pracownika ochrony. Kiedy na miejsce przyjechali wywiadowcy, przyjęli zawiadomienie od zgłaszającego i zatrzymali 35-latka. Mężczyzna twierdził początkowo, że to jest paszport jego kolegi, który prosił go o podpisanie umowy w jego imieniu i że swoje dokumenty posiada w mieszkaniu. Tam jednak okazało, że nie posiada innych dokumentów a paszport którym się posługiwał był podrobiony. Ponadto policjanci ustalili, że Wietnamczyk przebywa na terenie RP nielegalnie i jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wołominie za przestępstwa z przeszłości.

35 – latek trafił do policyjnego aresztu. Po czym usłyszał zarzuty posłużenia się podrobionym dokumentem w celu popełnienie oszustwa za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Następnie w trybie postępowania administracyjnego został przekazany Straży Granicznej do deportacji.

rk