Aktualności

Ze sklepów spożywczych wynieśli towar na około 13.000 zł

Data publikacji 05.03.2018

Czterej mężczyźni ustaleni i zatrzymani przez mokotowskich policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu odpowiedzą za serię kradzieży sklepowych, których się dopuścili pod koniec ubiegłego roku. Grzegorz Z., Adam K., Sebastian Ż. i Hubert M. Wchodzili do sklepów spożywczych jak na zakupy. Wybierali najlepsze gatunki wędlin oraz drogie alkohole i wychodzili nie płacąc. Każdy z ich ma na swoim koncie przynajmniej 5 kradzieży. Łącznie zabrali ze sklepów towar na kwotę około 13.000 zł. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Mokotowscy operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu od jakiegoś czasu zajmowali się sprawą serii kradzieży w sklepach spożywczych. Wiadomo było, że kilkuosobowa grupa działająca wspólnie i w porozumieniu dopuszcza się kradzieży artykułów spożywczych w postaci najlepszych gatunków wędlin, najdroższych wódek i whiski. Mężczyźni wchodzili najczęściej do sklepów sieciowych w różnych miejscach Warszawy, z półek brali towar jakby robili zakupy, a następnie wychodzili nie płacąc.

Podczas prowadzonego dochodzenia kryminalni operacyjnie ustalili grupę podejrzanych w tej sprawie. Zatrzymywani mężczyźni, po przedstawieniu im dowodów jakimi dysponuje Policja, przyznawali się do przestępstw. 27-letni Grzegorz Z., 26-letni Adam K., 26-letni Sebastian Ż. oraz 28-letni Hubert M. usłyszeli zarzuty 5 kradzieży, których dopuścili się wspólnie i w porozumieniu. Teraz, w zależności od wyroków sądu, mogą spędzić w więzieniu nawet po 5 lat.

rk

  • policjant wykonuje czynności z podejrzanym
  • policjant z zatrzymanym mężczyzną